ریموور

قرار گرفتن مواد رنگی با فشار خارجی در زیر پوست باعث تغییرات رنگی می‌شود که به خالکوبی یا تاتو معروف هستند. تاتو می‌‌تواند به دلیل یک رفتار فرقه ای و مذهبی و یا به خاطر زیبایی و یا بدلیل یک عقیده خاص خیابانی باشد. یک سری از تاتوها غالباً به صورت نقاشی روی پوست و یا زیباتر شدن حاشیه لب‌ها، پلک و ابرو و گاهی اوقات به توصیه پزشک و به منظور اصلاح منظره ناخوشایند مربوط به جای زخم ایجاد شود. گاهی تاتو بصورت طبیعی پس از تصادفات به دلیل سنگ ریزه یا آسفالت و یا مواد رنگی در پوست ایجاد می‌‌شود و در زمان جنگ هم به دلیل وجود ترکش و ذرات باروت به دنبال انفجارات، تاتو ایجاد می‌‌شد. در برخی موارد ریموو کردن تاتو چندان کار ساده ای نیست.

تاتو یا درج نقوش و طرح های زیبا با استفاده از دستگاه مخصوص تاتو بدن و رنگ تاتو بر روی بدن زیبایی خاصی به بدن شما می دهد. برخی از اشخاص برای جلب توجه بیشتر روی بدن خود نقش های خاصی می زنند یا اجزای صورت خود را برای زیبایی بیشتر تاتو می کنند.

البته این اشخاص قطعاً علاقه خاصی به تاتو دارند که حاضرند بخشی از بدن خود را رنگ تاتو بزنند و عوارض آن را تحمل کنند، به طور واضح می توان گفت یکی از عوارض تاتو که در مدت زمان اثر می کند خستگی از تاتو می باشد به طوری که شما بعد از زدن تاتو از طرح آن خسته می شوید یا پشیمان می شوید، البته در حال حاضر در برخی از کشورها شیوه تاتو موقتی بیشتر مورد پسند است، زیرا بعد از مدتی پاک می شود و ماندگاری کوتاهی دارد.گاهی پیش می آید که فرد به هر دلیلی قصد پاک کردن و از بین بردن تاتو ( تتو) خود را دارد و به همین دلیل به دنبال راه چاره است.

گاهی پیش می آید که از طرح تاتو، رنگ تاتو، جای قرار گرفتن تاتو و دلایل مختلف دیگر قصد از بین بردن و ریمو کردن تاتو و یا خالکوبی را دارند.اگر قصد از بین بردن و ریمو کردن تاتو ( تتو) را دارید بهتر است که از روش ها و متد های به روز استفاده کنید، که یکی از مهمترین متد ها و ابزاری که آرایشگاه ها برای از بین بردن تاتو استفاده میکنند دستگاه ریمور است.برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا ریمورد تاتو منجر به زخم و کبودی بر روی سطح بدن میشود؟و یا برخی از افراد نگران قرمزی بعد از استفاده از ریمور هستند، در این پست توضیحات کامل را در این مورد در اختیارتان قرار خواهیم داد.یکی از مهمترین دلایل که شخص تصمیم به ریموو کردن تاتو می گیرد ، خستگی از طرح تاتو یا عوض شدن مد، عدم رضایت از طرح تاتو و  گاهی خرابکاری، فراهم شدن مشکل استخدام و … است.

در حال حاضر انواع روش ها برای پاک کردن تاتو وجود دارد، روشهایی همچون :

 • جراحی
 • منجمد کردن
 • لایه برداری عمیق پوست

که میتوان گفت این روشها ارزان می باشد، اما به طور کامل تاتو را ریموو نمی کند.

ریموو کردن تاتو

یکی از مهمترین دلایل که شخص تصمیم به ریموو کردن تاتو می گیرد ، خستگی از طرح تاتو یا عوض شدن مد، عدم رضایت از طرح تاتو و  گاهی خرابکاری، فراهم شدن مشکل استخدام و … است. در حال حاضر انواع روش ها برای پاک کردن تاتو وجود دارد، روشهایی همچون جراحی، منجمد کردن، لایه برداری عمیق پوست که میتوان گفت این روشها ارزان می باشد، اما به طور کامل تاتو را ریموو نمی کند.روش دیگر ریموو کردن تاتو، استفاده از لیزر ساده ترین، با عارضه کمتر و گاهی با نتایج بسیار عالی می باشد. که در صورت مؤثر بودن اکثراً جای زخم نیز به جای نمی گذارد .

البته ناگفته نماند که ریموو کردن تاتو نیز قیمت بالایی دارد و بر روی برخی از تاتو ها تأثیری ندارد و امکان دارد تاتو پاک نشود. ساده ترین و کم هزینه ترین راه، استفاده از ماده های ریموور می باشد که به دو دسته تقسیم میشوند. به طوری که ریموورها خاصیتی اسیدی دارند و شامل دو دسته اسیدی های ضعیف و قوی می باشد. ریموورهای ضعیف اصولاً غلیظ و ژله ای شکل و ریموورهای قوی مایع و آبکی شکل می باشند.

پرکاربردترین روش در ریموو کردن تاتو استفاده از سوزن سه سر گرد یا همون پاور میباشد. بطوری که شیوه استفاده از آن به این صورت می باشد. ابتدا خراش سطحی تا جایی که خون ببینیم بعد گذاشتن مواد ریموور با میکرو براش به دلیل اسیدی بودن ریموورها هیچ گاه سوزن رو در تشتک نمی زنیم، این کار را سه بار تکرار کرده هر بار فشار دست کمی بیشتر در ریموور خون دیده می شود نباید ترسید در ضمن تنها از روش دورانی و لوپ لوپ استفاده می شود .

انتخاب روش مناسب برای پاک کردن تاتو

انتخاب روش مناسب برای ریموو کردن تاتو اولین گروه کسانی هستندکه بعد از تاتو  به هر دلیل پشیمان می‌شوند مثلاً سلیقه‌شان تغییر می‌کند یا یکنواختی آن دلشان را می‌زند یا… و جالب است بدانید در تحقیقی که به عمل آمده، مشاهده شده حدود 70 درصد از افراد ساعتی بعد از خالکوبی از این عمل خود پشیمان می‌شوند.

گروه دومی که به دنبال ریموو کردن تاتو هستند کسانی‌اند که اعتقاد دارند آرایشگر آن طور که باید کارش را درست انجام نداده‌ است مثلا طرح تاتو در چشم یا ابرو آن طور که باید قرینه نیست و لازم است برای قرینه شدن قسمتی از طرح یک طرف پاک شود.گروه سوم هم افرادی هستند که بعد از تاتو دچار واکنش‌های حساسیتی (آلرژیک) به رنگ تاتو می‌شوند، بنابراین  لازم است آن رنگ از داخل پوست خارج شود.

مناسب‌ترین لیزر برای ریموو کردن تاتو و هاشور ابرو

لیزر q-switched مناسب‌ترین نوع لیزر برای رنگ‌های سیاه، آبی و ‌قهوه‌ای تیره است.

نحوه عملکرد این لیزر به این صورت است که ذرات رنگ داخل پوست را منفجر و آنها را به ذرات ریز تبدیل می‌کند.

این ذرات توسط سلول‌های لاشه‌خوار برداشته شده و کم‌کم دفع می‌شود بنابراين عمل اصلی پاک شدن رنگ تاتو را سلول‌های ایمنی خود تاتو انجام می‌دهند و درواقع رنگ‌های ریز شده را ریزه‌خواری کرده و از بین می‌برند.

مراقبت های بعد ریموور کردن تاتو دایم :

 • 4 روز در آن ناحیه آب نخورد
 • روزی 2 بار پنبه و الکل سفید زده شود
 • روزی 2 بار پماد تتراسایکلین
 • تا زمان افتادن پوسته ها پماد و الکل زده
 • بعد 4 روز حمام
 • بعد از افتادن پوسته پماد ترمیم کننده قوی
 • هر 45 روز تکرار بیشتر از 3 تا 45 روز ممنوع

ریموور لحظه ای

در ریمورهای لحظه ای یعنی همون موقع مشکلی پیش اومده و یا مشتری از قبل یه تکه کم رنگ داره که اضافی هست و هم میخواد تاتو کنه و هم پاک کنه در این روش سه پاف لیدوکایین همراه با یک قطره اسکین به صورت رقیق روی اون محل با سوزن تمیز کار کرده در این روش فقط در لحظه عمل میکنه در واقع زمانی که ما حین کار بخوایم جایی رو پاک کنیم مشتری در خانه با پنبه و الکل ناحیه را پاک میکند.

کاور ریموو کردن تاتو

ممکن است در ریمورهای ضعیف بعد از چهل و پنج روز ته رنگی یا قرمزی و هاله بگذارد که این هاله رو با رنگ بژ یا اسکین و رنگ هایی یک رنگ کرم پودری البته یک درجه روشنتر از رنگ پوست مشتری را درست کرده و ناحیه را تاتو میکنیم. نباید  تکرار زیاد  داشته باشیم باید همون لحظه که تمیز شد دست از کار کشید در اصل مثل کرم پودر ناحیه را  پوشانده پماد A چشمی روزی 2 بار.

در مورد عوارض ریموو کردن تاتو بیشتر بدانید :

این روزها مشکلات ناشی از تاتو و عوارض ریموور تاتو خیلی وسیع و شایع شده است، ولی گویا جوان‌ها این روزها سر عقل آمده‌اند و دیگر با انجام تاتو سلامت بدن خود را به خطر نمی‌اندازند. کسانی هم که قبلاً تاتو داشته‌اند به صرافت افتاده‌اند این طرح‌ها را از روی بدن خود پاک کنند، اما پاک کردن تاتو، خود پروسه‌ای طولانی است و بازهم می‌تواند مشکلات دیگری ایجاد کند.خالکوبی به دلیل شکستن سد دفاعی پوست می‌تواند سلامتی فرد را تهدید کند، از جمله بیماری‌های عفونی و بروز حساسیت. اگر وسایل خالکوبی به خوبی ضد عفونی نشوند ممکن است باعث انتقال بیماری‌هایی همچون ایدز شود.

داوطلبان ریموو کردن تاتو

 • پشیمانی
 • ایجاد آلرژی
 • ابتلا به انواع عفونت‌ها
 • عوارض پوستی
 • واکنش تحریکی
 • تنوع طلبی

آیا ریموو کردن تاتو عوارضی هم دارد؟

این روزها مشکلات ناشی از تاتو و عوارض ریموو کردن تاتو خیلی وسیع و شایع شده است، ولی گویا جوان‌ها این روزها سر عقل آمده‌اند و دیگر با انجام تاتو سلامت بدن خود را به خطر نمی‌اندازند. کسانی هم که قبلاً تاتو داشته‌اند به صرافت افتاده‌اند این طرح‌ها را از روی بدن خود پاک کنند، اما پاک کردن تاتو، خود پروسه‌ای طولانی است و بازهم می‌تواند مشکلات دیگری ایجاد کند.خالکوبی به دلیل شکستن سد دفاعی پوست می‌تواند سلامتی فرد را تهدید کند، از جمله بیماری‌های عفونی و بروز حساسیت. اگر وسایل خالکوبی به خوبی ضد عفونی نشوند ممکن است باعث انتقال بیماری‌هایی همچون ایدز شود.در استفاده از لیزر برای ریموو کردن تاتو عوارض جانبی کمتری (نسبت به سایر روش‌ها) وجود دارد ولی به هر حال قبل از هر نوع تصمیم‌گیری بهتر است متوجه عوارض ریموو کردن تاتو باشید.

 • پوست در معرض خطر عفونت قرار می‌گیرد و حتی ممکن است زخم شود و این زخم‌ها به طور دائم روی پوست باقی بمانند یا به طور کامل پاک نشوند.
 • در صورت محو شدن خالکوبی از روی پوست نیز ممکن است پوست محل خالکوبی شده تغییر رنگ دهد و رنگ آن نسبت به بقیه مناطق کمرنگ‌تر یا تیره شود که به مرور زمان بهبود می‌یابد. مثلاً  در ریموو کردن تاتو لب‌ها، خط چشم و ابرو ممکن است رنگدانه‌ها به طور کامل محو نشوند و جای تاتو به صورت یک سایه روی بدن باقی بماند.
 • در برخی موارد نیز واکنش‌های آلرژیکی گزارش می‌شود به خصوص در مواردی که رنگ تاتو حاوی سولفید جیوه باشد. در این حالت واکنش‌ها به شکل قرمزی، خارش و التهاب بروز می‌کنند.
 • برای جلوگیری از واکنش‌های احتمالی، اغلب آنتی هیستامین‌های خوراکی و استروئیدهای ضدالتهاب تجویز شده و به بیمار توصیه می‌شود حتماً از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کند.

پرسش و پاسخ هایی درباره ریموو کردن تاتو :

 • من امروز ابروهایم را تاتو کردم ولی از نتیجه راضی نیستم. میتوانم آن را پاک کنم؟ چقدر باید صبر کنم؟

با استفاده از لیزر می توانید تاتوی ابرو خود را پاک کرده و یا اصلاح کنید. البته تعداد جلسات درمانی برای بیماران بستگی به رنگ و عمق تاتو دارد و بین هر کدام نیز باید 6 هفته فاصله بیفتد. البته قبل از انجام هر کاری باید 3ماه صبر کنید تا تاتو بهبود یافته و سپس برای ریموو کردن تاتو اقدام کنید. البته بستگی به عمق و زخم ایجاد شده 8 هفته زمان نیز برای صبر کردن در پروسه بهبودی تاتو کافی است.

 • غیر از لیزر چه کاری برای از ریموو کردن تاتو ابرو می توان انجام داد؟

در صورت حاد بودن شرایط می توان با کمک جراحی تاتو را از بین برد. البته این کار با توجه به پهنای و رنگ به کار رفته در تاتو، محل اسکار و زخم روی پوست باقی می گذارد. به همین دلیل قبل از هر اقدامی باید با متخصصین پوست در این مورد مشورت کرده و سپس دست به هر اقدامی زد. همینطور میتوان از روش ارگانیک برای ریموو کردن تاتو حتی تاتوهای قدیمی استفاده کرد. این روش نیز یک روش مطمئن و طبیعی به شمار می آید. مراقبتهای بعد از ریموو کردن تاتو ارگانیک بسیار مهم است. ممکن است ریموو کردن تاتو به روش ارگانیک در دو مرحله صورت گیرد که بین دو مرحله باید حدود 4 تا 7 هفته فاصله بیفتد. در ریموو کردن تاتو به روش ارگانیک، کادر و فرم ابرو بطور طبیعی باقی میماند.

 • آیا برای کم رنگ کردن تاتو می توان از روشی غیر از لیزر استفاده کرد؟

برای این کار می توان از کرم های سفید کننده و یا درمان های مخصوص میکرودرمابسیون استفاده کرد. اما این روش ها تنها تاتو را کمرنگ کرده و به طور کامل از بین نمی برند. تنها کاری که برای از پاک کردن کامل تاتوی ابرو می توان انجام داد، استفاده از لیزر است.

کرم ریموو کردن تاتو

شاید تصور کنید که تاتو و خالکوبی به مرور زمان محو می شود، اما آنها برای همیشه باقی خواهند ماند. لیزر تنها روش مورد تأیید سازمان غذا و دارو (FDA) برای ریموو کردن تاتو و خالکوبی به شمار میرود، اما شرکت در هر جلسه آن هزینه گزافی را در بر خواهد داشت. علاوه بر این، از ریموو کردن تاتو و خالکوبی توسط لیزر مستلزم شرکت در جلسات متعددی در ماه است که بسیار وقت گیر به حساب می آید.کرم های ریموو کردن تاتو و خالکوبی دارای تأییدیه سازمان غذا و دارو نیستند، اما هزینه اندکی دارند که هر مصرف کننده ای را به سمت خود سوق می دهند.

 • اما آیا میدانید این کرم ها محتوی چه موادی هستند؟

تری کلرواستیک اسید (TCA) : رایج ترین ماده تشکیل دهنده کرم های ریموو کردن تاتو و خالکوبی، تری کلرواستیک اسید یا TCA میباشد. این ماده شیمیایی، سلول های پوست را به نوسازی تحریک میکند و نتیجه آن لایه برداری پوست است. در نهایت، پوست جدید جایگزین پوست مرده میشود که بطور بالقوه ای سبب کمرنگ شدن تاتو و خالکوبی میگردد. در صورتیکه پیش از مصرف تری کلرواستیک اسید از لیزر استفاده شده باشد، نتیجه موفقیت آمیزتری را حاصل خواهد کرد. این ماده شیمیایی اسیدی سبب تحریک، التهاب، درد، تاول و تغییر رنگ پوست میگردد.

هیدروکینون : در حالیکه کرم های مبتنی بر TCA با از بین بردن سلول های پوست به بدن کمک میکنند، کرم های حاوی هیدروکینون با کاهش تولید ملانین، به تدریج سبب محو شدن تجمع رنگدانه ها در بافت پوست میشوند. هیدروکینون اغلب در شکل پماد جهت کاهش لک های کبدی، پیری یا کک و مک مورد استفاده قرار میگیرد. این پماد همچنین به دلیل خاصیت ریموو کردن تاتو و خالکوبی، به عنوان یک عامل ضد رنگدانه پوست نیز شناخته میشود. با این حال، هیدروکینون نیز مانند TCA ممکن است دارای عوارض جانبی مانند خارش، تورم، تاول، سوزش یا قرمزی باشد.

بررسی سایر مواد شیمیایی برای ریموو کردن تاتو :

برخی از کرم های مورد استفاده در ریموو کردن تاتو و خالکوبی حاوی کرومابرایت هستند که بعنوان یک عامل روشن کننده پوست که تولید ملانین را مهار میکند، عمل میکند. برخی محصولات نیز حاوی قابض هایی مانند اسید سالیسیلیک و روشن کننده های پوست از جمله اسید استئاریک، و همچنین مواد تشکیل دهنده غیرفعالی چون آب، گلیسیرین و رایحه میباشند. دستورالعمل ها و هشدارهای مندرج در بسته بندی را به دقت مطالعه کرده و به آنها عمل کنید و پیش از شروع مصرف این محصولات با یک متخصص پوست مشورت نمایید.

جایگزین های طبیعی برای ریموو کردن تاتو :

در برخی از کرم های ریموو کردن تاتو و خالکوبی بجای مواد شیمیایی، مواد کاملاً طبیعی بکار برده شده است. این ترکیبات شامل مواد قابضی چون سیمبوپوگون (Cymbopogon) میباشد که عموماً بعنوان علف لیمو شناخته میشود. در این ماده گیاهی، عوامل روشن کننده طبیعی چون شیرین بیان سفید، اسید کوجیک، اسید آسکوربیک و آربوتین وجود دارد.

سایر مواد تشکیل دهنده این کرم ها عبارتند از مرطوب کننده هایی مانند عصاره چای سبز، عصاره لیمو و آلوئه ورا و همچنین عناصر غنی آنتی اکسیدانی چون برگ مریم گلی. با این حال، همانند کرم های مبتنی بر مواد شیمیایی، این محصولات نیز دارای تأییدیه سازمان غذا و دارو نمی باشند.

راه های مختلف پاک کردن تاتو ( ریموو کردن تاتو )

اسکراب نمک

اسکراب نمک یک روش طبیعی برای پاک کردن تاتو است. در این روش پوست روی تاتو  با چندین بار لایه برداری از بین رفته و پوست جدیدی جایگزین آن می شود. این روش بسیار ارزان است ولی از آن جایی که یک روش علمی نیست ممکن است باعث آسیب دیدن پوست شود.

آلوئه ورا

به راحتی می توان با استفاده از برخی برگ ها، یک لایه بردار طبیعی درست کرد. تنها کافیست قطعه ای از برگ آلوئه ورا، برگ پنجه گربه و کچسول ویتامین ای را به نسبت برابر با هم مخلوط کرده تا به حالت چسبناک در بیایند. روزانه 3 تا 4 بار از این مخلوط بر روی تتو مالیده و خلاف جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. این کار را به مدت 10 دقیقه انجام دهید و سپس با آب گرم آبکشی نمایید.

نمک و آب لیمو

از روشهای مختلف پاک کردن تاتو علاوه بر نمک ترکیب نمک و آب لیمو نیز موثر است و با کمک این روش می توان تاتو را به شکل کاملاً طبیعی از بین برد. برای این کار نیز کافیست 100 گرم نمک با آب لیمو ترکیب شده و روی پوست مالیده شود. پس از مالیده شدن این مخلوط بر روی پوست باید 30 تا 60 دقیقه صبر کرده و آن را با آب ولرم شست. برای استفاده از این روش باید خود را برای تحمل هرگونه سوزشی آماده کنید.

کرم Profade از بین برنده تاتو

در صورتی که کسی به دنبال یک کرم موثر برای پاک کردن تاتو باشد، می تواند از این کرم استفاده کند. این کرم که در واقع به شکل سه کرم متفاوت در بازار ارائه می شود، تاتو روی پوست را در طی 3 تا 9 ماه از بین می برد. از اولین کرم برای آماده کردن پوست استفاده شده و سپس دومین کرم برای پاک کردن اجزاء تاتو  و سومین کرم برای توقف پروسه پاک کردن تاتو استفاده می شود.

محلول آب و نمک

یکی از روش‌های مختلف پاک کردن تاتو روی ابروها به کار می رود، تزریق آب نمک به محل تاتو است. در این روش نمک تزریق شده در پوست به آرامی و بدون هیچ دردی تاتو را از بین برده و تنها در 4 تا 6 هفته پوست را به حالت اولیه خود برمی گرداند.

عسل

یکی از موادی که برای از بین بردن طبیعی تاتو قابل به کارگیری است، استفاده از عسل است. برای استفاده از عسل نیز باید کمی نمک، ژل آلوئه ورا، عسل و ماست بدون شکر را با هم ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را روی محل تاتو زد. البته قبل از زدن این خمیر روی پوست بهتر است محل تاتو به دقت شسته و تمیز شود. بدین صورت که ابتدا محل تاتو را به خوبی تمیز کرده و سپس کرم را روی آن بمالید. ترکیبات روی پوست را به خوبی ماساژ دهید تا عصاره آن به عمق لایه های اپیدرم نفوذ کند و جوهر تاتو را از بین ببرد.

لیمو ترش

ریموو کردن تاتو روشی بسیار دردناک است. آب لیمو ترش نیز از روشهای مختلف پاک کردن تاتو است که می تواند تاتو را به مرور زمان از بین ببرد. برای استفاده از این روش، کافیست روی محل تاتو با آب ولرم تمیز شده و سپس کمی آب لیموی طبیعی روی آن مالیده شود. سپس باید کمی صبر کرد تا آب لیموی روی پوست خشک شده و آن را با آب ولرم شست.

جراحی پلاستیک

یکی از روشهای مختلف پاک کردن تاتو که در مجموع نسبت به روش های دیگر ارزان تر تمام می شود، جراحی پلاستیک است. با این روش سطح پوست تاتو شده با پوست جدید از بدن جایگزین شده و تاتو پوشانده می شود. این روش در مدت کوتاهی اثر کرده و از آن جایی که نسبت به لیزر درد کمتری دارد، روشی محبوب به حساب می آید.

روش نور درمانی پالسی شدید

این روش که با نام IPL شناخته می شود، معمولاً در مراکز انجام تاتو مورد استفاده قرار می گیرد که طی آن از نور با شدت بالا استفاده شده و عملکردی مشابه با نور لیزر دارد. در این فرآیند از یک ژل استفاده می شود که مستقیماً روی پوست محل تاتو مالیده می شود. سپس ناحیه مورد نظر در معرض والس های نوری قرار گرفته که موفق تر بوده و درد کمتری دارد.در حالی که روش نور درمانی از سرعت و اثر بخشی بالایی برخوردار است، اما می تواند هزینه بالایی را برای فرد به همراه داشته باشد.

کرم و محلول پاک کننده تاتو

حذف تاتو یعنی فرآیندی که تحت آن جوهرهای حک شده در عمق پوست توسط نور لیزر و یا کرم و محلول پاک کننده تاتو و یا ریموور از بدن و اجزای آن پاک می شود . شما باید برای حذف تاتوی خود از یک تکنیک بسیار قوی استفاده نمایید تا بتواند به عمق پوست نفوذ کرده و پوستتان را از اثرات برجای مانده از تاتو پاکسازی نماید .

کرم پاک کننده تاتو یکی از روش های غیر تهاجمی و مقرون به صرفه برای حذف تاتو می باشد .این کرم با دارا بودن فرمولاسیون ویژه و قدرتمند از ترکیباتی منحصر بفرد و گیاهی با کمترین عوارض تشکیل شده است که می تواند علاوه بر پاکسازی تاتو در شفاف شدن پوستتان تأثیر بسزایی داشته باشد.

 • مواد طبیعی رایج ترین ماده موجود در این کرم بوده و با نفوذ به عمق پوست سبب حذف خالکوبی موجود بر روی پوستتان می شود.
 • قابل ذکر است که فرمولاسیون ویژه موجود در این کرم با کاهش سطح رنگدانه های پوستی سبب روشن شدن رنگ پوست و از بین بردن لک های تیره بر جای مانده از تاتو بر روی پوست می شود.

محلول پاک کننده تاتو

محلول پاک کننده تاتو یکی دیگر از تکنیکهای مورد استفاده در از بین بردن تاتو می باشد که با دارا بودن مواد جاذب می تواند فلزات سنگین به کار رفته در رنگهای تاتو ( آلومینیوم ،کادمیم ،مس ،کبالت و …) را جذب نموده و با ترکیب شدن با آنها این رنگ ها را از پوست بیرون کشیده و در خود حل نماید. شما می توانید با مراجعه به کلینیک های زیبایی از این محلول برای پاك كردن هاشور ابرو استفاده نمایید .

مشاهده به عنوانن جدول فهرست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه