رنگ تاتو

در این پست قصد داریم رنگ تاتو را مورد بررسی قرار دهیم و مواد تشکیل دهنده رنگ تاتو را برای شما دوستان علاقه مند به تاتو معرفی کنیم.همانطور که میدانید، امروزه بسیاری از افراد اعم از دختر و پسر علاقه زیادی به تاتو دارند. با توجه به تقاضای بسیاری از افراد برای تاتو انجام دادن و تاتو زدن، طرح ها و شکل های متنوعی به وجود آمده است.

چرا که تکرار یک طرح و شکل بر روی بدن افراد نسبتا زیاد، خوشایند نیست.به عبارتی همه دوست دارند که طرح و شکلی که بر روی بدن خود میزنند تک و منحصر به فرد باشد.در این پست قصد داریم که درمورد رنگ تاتو اطلاعات کاملی در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم و بگوییم که مواد تشکیل دهنده رنگ تاتو، تاتو رنگی و ... چیست؟پس اگر به دنبال این هستید که بدانید کاربرد رنگ سفید در تاتو چیست؟ این پست و مقاله را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید.

قبل از هر توضیحی در مورد رنگ تاتو ( تتو) بهتر است که توضیح کاملی از خود تاتو در اختیارتان قرار دهیم و بگوییم که منظور از تاتو چیست و فرآیند آن به چه صورت است؟پس این پست مناسب افرادی است که قصد آموزش تاتو را دارند و میخواهند بدانند که تاتو ( تتو) چیست و از چه رنگ هایی در چه مواقعی در تاتو استفاده میشود؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد تاتو را در اختیارتان قرار دهیم.

تاتو یا تتو چیست؟

به نقوش و طراح‌هایی که روی بدن و یا صورت انجام می‌شود به اصطلاح خالکوبی یا همان تاتو می‌گویند. این طرح‌ها توسط انواع مختلف دستگاه تاتو که هر کدام قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند، انجام می‌شود.برای زیباترکردن تاتو روی بدن می‌توان از رنگ‌های متنوع استفاده کرد. البته متقاضیان برای تاتو رنگی بایستی این نکته را مدنظر داشته باشند که رنگ قرمز در بین رنگ‌ها دیرتر از همه رنگ ها پاک می‌شود.

تاتو عملی است که با رنگ های مختلف برای زیبایی و گاهی هم درمان از دیرباز انجام می‌گردد. شایع‌ترین انواع رنگ های تاتو ( سبز، قهوه‌ای و مشکی ) است البته رنگ‌ تاتو دیگری مانند ( سفید و قرمز ) هم ممکن است در تاتو استفاده شود.در انواع تاتوی درمانی اغلب از تک رنگ مشکی، آبی تیره یا قهوه‌ای استفاده می‌کنند، اما در “ تاتوی دکوراتیو” به دلیل تزیینی بودن از رنگ‌های مختلف برای رنگ‌ آمیزی طرح بهره می‌برند.

تاتو در ایران مشابه روش‌های تاتو در جوامع غربی می‌باشد. سوزن الکتریکی، وسیله اصلی کار در تاتو کردن است. نوع رنگ مصرفی نیز بسیار مهم است. رنگ ها باید استاندارد، بهداشتی و سازگار با پوست بدن باشند. گاهی رنگ های گیاهی به جای رنگ‌های شیمیایی استفاده می شوند که اغلب باعث حساسیت پوستی و ناراحتی شخص می شود و حساسیت به رنگ های گیاهی بیش از رنگ‌های شیمیایی گزارش شده است.

رنگ تاتو موقت یا دائم

حتماْ تا به حال در رابطه با تاتوهای دائم و همچنین تاتوهای موقت و غیر دائمی شنیده اید. سؤال این است که آیا ممکن است رنگ تاتو وارد لایه های زیرین پوست بشود و امکان پاک شدن آن به صورت کامل و آن هم خود به خود و حتی بدون استفاده از دستگاه های ریموور تاتو، بعد از چند روز یا چند هفته و اصلاْ چند سال وجود داشته باشد؟

در تاتو به مفهوم تزریق رنگ تاتو به داخل پوست، این امکان وجود ندارد. و اگر هم جایی این مطلب را شنیده اید و اطمینال کامل را به شما داده اند، دروغ محض است. اما در کنار این روش تاتو یعنی تزریق به لایه های زیرین پوست هر چند سطحی، روش‌های دیگری نیز داریم که موقتی بودن در آن‌ها بیشتر صدق میکند .

از چه رنگ هایی در تاتو باید استفاده کرد ؟

 1. رنگ های پایه آب بیشتر مخصوص بدن هستن
 2. رنگ های پایه روغن مخصوص صورت

البته در برخی موارد استثنا وجود داره و میشه از برخی رنگ های پایه آب برای صورت هم استفاده کرد.

تفاوت رنگ های پایه آب و پایه روغن :

 • رنگ های پایه روغن رو وقتی روی پوست دست می کشیم حالت چرب داره ولی رنگ های پایه آب روی پوست که می کشیم فوراْ خشک میشه.
 • رنگ های پایه آب وقتی داخل یک لیوان آب یک قطرشو می چکونیم توی لیوان پخش میشه ولی رنگ های پایه روغن ته لیوان ته نشین میشه.
 • رنگ های پایه آب رقیق هستند و مثل آب هستند ولی رنگ های پایه روغن غلیظتر هستند.
 • رنگ های پایه روغن وقتی یه مدت ثابت یه جا می مونن روغنشون روی رنگ جمع میشه که برای مصرف باید تکونشون داد تا ترکیب بشن ولی رنگ های پایه آب یکدست هستند.
 • رنگ های پایه روغن با گلیسیرین رقیق میشن و رنگ های پایه آب با آب مقطر.
 • رنگ های پایه آب معمولاً کمتر تغییر رنگ میدن و رنگ های پایه روغن بیشتر.
 • رنگ های پایه آب مخصوص بدن هستند و رنگ های پایه روغن مخصوص صورت می باشند.

مدت زمانی است که رنگ های جدیدی با پایۀ ترکیبی به بازار آمده که ترکیبی از پایۀ آب و روغن هستند که برای آرایش دائم لب بسیار مناسب هستند. کلاً رنگ های پایه روغن و رنگ های میکسی مخصوص ابرو هستن.

شناخت پیگمنت های پوست

پیگمنت های موجود در پوست ۳رنگ آبی، قرمز، و زرد هستند اشخاصی که دارای پیگمنت های آبی هستند سبزه پوست‌ها می باشند و اشخاصی که پیگمنت قرمز غالب دارند گندم گون‌ها و اشخاصی که رنگدانۀ زرد غالب دارن سفید پوست ها می باشند شما با شناخت صحیح پوست و در نظر گرفتن خنثی کننده‌ها می توانید یک ترکیب مناسب برای پوست بسازید.

رنگ تاتو، محلولی است که حاوی یک حامل و یک رنگ است. حامل مایعی است که برای انتقال رنگ به محل مورد نظر استفاده می شود. ممکن است حاوی گلیسیرین، آب و فندق جادویی باشد.رنگ ها باید با سطح پوست واکنش دهند تا رنگشان را توسعه دهند و در جای خود قرار گیرند. در مقابل، رنگدانه‌ها بدون نیاز به یک واکنش شیمیایی رنگ می‌کنند و توسط نیروهای بین مولکولی یا فیزیکی جای می‌گیرند.

برای اینکه یک تاتو دائمی باشد، جوهر باید به پوست برسد، بافت در زیر پوست بیرونی شما، اپیدرم نامیده می‌شود. این کار با ساخت هزاران تنه کوچک در پوست انجام می‌شود. برای انجام این کار، هنرمند خال کوبی از یک دستگاه دستی استفاده می‌کند که دارای سوزن است.

سوزن خالکوبی در واقع یک قطعه از فلز است که دارای چندین نکته است. یک سوزن می‌تواند سه انتها یا 25 عدد داشته باشد. هر نوع سوزن می‌تواند اثرات مختلفی دارد. سوزن‌ها با انتهای کمتر برای نمایش دادن استفاده می شوند، در حالی که سوزن‌های با انتهای بیشتر می توانند برای سایه انداختن یا رنگ آمیزی استفاده شوند.

البته لازم به ذکر است که خطرات بسیار واقعی در ارتباط با جوهر و فرآیند خالکوبی وجود دارد. شایع‌ترین این خطرات عفونت است. سایر واکنش‌های جانبی شناخته شده عبارتند از حساسیت، دانه گرما و تداخل با تشخیص و درمان پزشکی.

بسیاری از جوهرها برای اهداف صنعتی و تجاری ساخته شده اند و برخی از هنرمندان خالکوبی پودر جوهر را با آب مخلوط کرده و نحوه‌ی خروج آن را می‌بینند. پیامدهای طولانی مدت سلامت برخی از جوهر خالکوبی ناشناخته است. بسیاری از مصرف کننده‌های قدیمی تاتو معتقدند که سموم در جوهر خالکوبی خود را به سیستم شان وارد کرده و آن ها را مسموم کرده اند.

رنگدانه های موجود در رنگ تاتو می توانند از طیف وسیعی از منابع مختلف شامل رنگدانه های آلی صنعتی مدرن، رنگدانه‌های معدنی، رنگدانه‌های مبتنی بر سبزی و پلاستیک استفاده کنند. اکثر این رنگدانه ها ترکیبی از عناصر فلزی و ارگانیک هستند.تولید کنندگان رنگدانه‌ها معمولاْ اطلاعات در مورد هر یک از مواد تشکیل دهنده‌ای که آن ها برای استفاده از پایه‌های رنگدانه استفاده می کنند را نشان نمی‌دهند و همچنین آزمایش برای ایمنی آن نیز انجام نمی‌شود.

از اینرو، بسیاری از دستور العمل‌ها اختصاصی هستند و می‌توانند از اکسید آهن (زنگ)، پلاستیک، نمک های فلزی، دوده و غیره استفاده کنند. در عوض، بسیاری از تولید کنندگان جوهر فلزات سنگین را در رنگدانه‌های خود با عوامل روشن کننده ترکیب می‌کنند تا هزینه‌های تولید خود را کاهش دهند.

شاید بزرگترین مشکل با رنگدانه‌های تاتو این است که آن ها در داخل درم (یا قسمت فوقانی پوست) باقی نمی‌مانند. در عوض، مواد مختلفی که برای تولید این رنگ ها به تدریج شروع به انتقال به گره‌های لنفاوی منطقه در سراسر کشتی‌ها می‌کنند، و منجر به مشکلات جدی می‌شود. در حقیقت، شواهدی وجود دارد که رنگدانه‌های جوهر در گره‌های لنفاوی ممکن است مشکلات ایجاد کنند و تفسیرهای پزشکی را در طی مراحل جراحی و تشخیصی تحت تأثیر قرار دهند. خطرات ناشی از رنگدانه های تاتو معمولاْ شناخته نمی شوند، اما تحقیقات زیادی در این زمینه وجود دارد که نشان می‌دهد که چطور این مواد می‌تواند در طول زمان خطرناک باشد.

انواع رنگ های تاتو :

رنگ‌های مورد استفاده و منابع تولیدی این رنگ‌ها عبارتند از :

 

 • رنگ سیاه یا آبی تیره از کربن،
 • قرمز از رنگ‌های گیاهی یا جیوه،
 • آبی روشن از آلومینات کبالت،
 • سبز از اکسید جیوه یا کروم،
 • زرد از سولفید کادمیوم
 • رنگ قهوه ای از اکسید آهن یا گل اخری.

منشا تمام رنگ‌های بکار گرفته شده در خالکوبی‌ها ( تاتو ) گیاهی و یا شیمیایی است که مواد شیمیایی بیشتر بکار گرفته می‌شود تنوع استفاده از رنگ ها برای انجام تاتو بسیار وسیع است و میتوان با ترکیب چندین رنگ رنگ های ترکیبی تهیه کرد.

درست متوجه شده اید، در تاتو از رنگ های متنوعی استفاده میشود که میتواند بسیار تاثیرگذار باشد.در فرآیند تاتو زدن از رنگ هایی استفاده میشود که برای پوست های متنوع مورد استفاده قرار بگیرد.فرض کنید که رنگ پوست فردی برنز و یا سبزه است و قصد زدن تاتو را داشته باشد، نمیتوان تنها از یک رنگ مشکی برای زدن تاتو ( تتو) استفاده کرد، به همین دلیل است که باید از رنگ های متنوعی برای انجام دادن تاتو استفاده کرد که بر روی پوست مشتریان متفاوت بنشیند.

ما دو نوع رنگ تاتو داریم سرد و گرم

 • رنگ گرم برای پوست سبزه هست
 • رنگ گرم تیره برای هاشور و دکاپاژ
 • رنگ گرم روشن برای هاشور و سایه

اصولاْ رنگ های گرم رنگ هایی هستن که قرمزی داخل رنگ آن ها وجود دارد.اگر قرمزی تن آلبالویی و بنفش داشته باشد رنگ سرد و اگر قرمزی تن نارنجی و دانه اناری داشته باشه رنگ گرم.

رنگ تاتو قرمز اناری: مناسب برای رژلب

رنگ تاتو سرد قهوه ای روشن: برای سایه زدن ابرو و روشن تر کردن ابروهای تیره

رنگ تاتو گرم قهوه ای تیره: برای تکنیک هاشور، سایه زدن ابرو و ترکیب با دیگر رنگ ها به ویژه رنگ های روشن

رنگ تاتو سرد قهوه ای تیره: جهت هاشور و ترکیب با دیگر رنگ ها و از بین بردن قرمزی ابروهایی که قبلاً تاتو شده اند

رنگ تاتو خنثی قهوه ای روشن: برای سایه زدن و تکنیک های گوناگون

رنگ تاتو خنثی قهوه ای متوسط: جهت سایه زدن و هاشور زدن

رنگ تاتو خنثی قهوه ای تیره: جهت هاشور زدن و سایه زدن

رنگ تاتو گرم قهوه ای روشن: جهت سایه زدن و همچنین تیره کردن رنگ های لایت

رنگ تاتو بسیار گرم قهوه ای متوسط:  برای سایه زدن و ترکیب با رنگ های روشن

رنگ تاتو قهوه ای گرم با تناژ قرمزی: برای سایه زدن و دیگر تکنیک ها

رنگ تاتو قهوه ای گرم تیره:  جهت هاشور، خط چشم روشن و تیره کردن دیگر رنگ های گروه ابرو

رنگ تاتو قهوه ای مایل به قرمز:  پوست های سرد و جهت ایجاد رنگ گرم متوسط می باشد

رنگ تاتو قهوه ای تیره قوی:  برای پوست های روشن با ابروهای تیره و مناسب هاشورهای تیره و تقویت بن مژه

رنگ تاتو شاه بلوطی روشن:   مناسب پوست های تیره و خنثی کردن قرمزی رنگ پوست می باشد.

رنگ تاتو شاه بلوطی متوسط و رنگ تاتو قهوه ای با تناژ سرد:  نیز برای پوست های تیره کاربرد دارد

رنگ تاتو بلوند گرم روشن: برای سایه زدن و تکنیک های متنوع

موادی که در انواع رنگ های تاتو استفاده می شود :

اکسید آهن _ دی اکسید تیتانیوم _ جوهرسیاه ( کربن ) _ جوهرآبی _ جوهر سبز _ جوهر زرد _ جوهر نقره ای تاتوهایی که کربن و جوهر سیاه در آن بکار رفته عمدتاً تاتو را به رنگ تیره و سیاه در می آوردند . تاتوهایی که توسط رنگدانه های حاوی اکسید آهن و دی اکسید تیتانیوم ( Flesh ) رنگی شده اند، تیره نوک موادی خواهند بود و چنانچه جوهر آبی یا سبز یا زرد بکار رود رنگ تاتو نیز به همان شکل به آبی یا سبز یا زرد تمایل می شود .

ترکیبات انواع رنگ های تاتو چیست ؟

البته بیشتر رنگ های تاتو جوهر نیستند بلکه ترکیبی از پیگمنت ها (رنگدانه ها)  در یک محلول بصورت سوسپانسیون هستند که اغلب این رنگدانه ها نیز گاه گیاهی و امروزه بیشتر نمک های فلزی  ومواد معدنی و آلی صنعتی  و نیز رنگدانه های پلاستیکی هستند که باعث واکنش های آلرژیک و نیز واکنش های فتو توکسیک و ایجاد زخم با قرارگرفتن در معرض آفتاب و اشعه ماوراء بنفش بخصوص با رنگدانه های پلاستیکی که رنگ های قوی تر و ماندگارتری ایجاد می کنند، می شوند.

در ایران نیز از رنگ هایی که از همین منابع به دست می آیند استفاده می شود، اما متأسفانه در ایران نظارت یا استاندارد خاصی برای نوع رنگ مصرفی و اطمینان از کیفیت آن وجود ندارد و همین امر، فرصتی برای سودجویان بوده و مشکلات حادی برای تاتو شوندگان ایجاد می کند.

آیا قوانینی برای استفاده از  انواع رنگ های تاتو وجود دارد ؟

با وجودی که قوانینی برای استفاده از رنگ شامل نوع رنگ، منابع استخراج رنگ، میزان استفاده از انواع رنگ ها و … وجود دارد و قوانینی هر چند اندک توسط  FDA  وضع شده است اما به عقیده بسیاری از پزشکان هنوز هم نواقصی در برخی از این رنگ ها هم دیده می شود.

استفاده از رنگ های غیر استاندارد و غیر استریل، منجر به انواع آلرژی های زودرس و عفونت های باکتریال می شود. وقتی یک ماده خارجی ( مثل رنگ تاتو غیر استاندارد و ناسازگار با بدن ) به زیر پوست وارد می شود بدن نسبت به آن واکنش نشان داده و در محل تاتو گرانولوم تشکیل میشود که به شکل گلوله های سفت و برجسته در زیر پوست ظاهر می‌شوند و گاهی با درد سوزش وخارش همراه هستند و درمان آن ها نیز بسیار سخت است .آلرژی به رنگ های تاتو در لب و به ویژه چشم را از انواع آلرژی های خطرناک بوده و ابتلا به ایدز، هپاتیت و تب خال از بدترین عوارض این عمل در صورت عدم رعایت اصول کنترل عفونت به شمار می رود.

تست های میکروبیولوژیکی برای استریلیتی انواع رنگ های تاتو

این رنگ ها فاقد هر نوع پیگمنت (رنگدانه) سمی و مواد نگهدارنده مصنوعی و آمین‌های آروماتیک نیز مواد شیمیایی و فلزات سنگین و سمی بوده وتمامی این رنگ ها در آزمایشگاه درماتست به عنوان آزمایشگاه رفرنس کشور آلمان از نظر واکنش های حساسیتی و نیز تست‌های میکروبیولوژیکی مورد بررسی قرار گرفته و مورد تایید این آزمایشگاه می باشند .

این رنگ ها حداکثر ایمنی و سازگاری را با پوست داشته و در صورت اختلاط با هم نیز هیچگونه تغییرات شیمیایی در آن ها ایجاد نمی شود . زیست سازگار بودن این رنگها مانع از ایجاد واکنش و آلرژی در بدن شده و ایمنی رنگ ها را به حداکثر می رساند.

کدام رنگ های تاتو برای ابرو مناسب است؟

Pearly Blond :   رنگ سرد قهوه‌ای روشن، مناسب برای سایه زدن ابرو و روشن تر کردن ابروهای تیره.
Slate :   رنگ قهوه ای تیره گرم، بسیار مناسب برای تکنیک هاشور، سایه زدن ابرو و ترکیب با دیگر رنگ ها به ویژه رنگ‌های روشن.
Areola 100 : قهوه ای سرد تیره، با تناژ خاکستری و زیتونی، مناسب جهت هاشور و ترکیب با دیگر رنگ ها و از بین بردن قرمزی ابروهایی که قبلاً تاتو شده اند.
Pebble : رنگ بلوند روشن خنثی، مناسب برای روشن کردن ابروهای تیره در مرحله ترمیم.

Fawn Brown :   قهوه ای روشن خنثی، مناسب برای سایه زدن و تکنیک های گوناگون.
Mocha :   قهوه ای متوسط خنثی، مناسب جهت سایه زدن و هاشور زدن.
Cocoa :  قهوه ای تیره خنثی، مناسب جهت هاشور زدن و سایه زدن.
Maroon :  قهوه ای گرم با تناژ قرمزی، مناسب برای سایه زدن و دیگر تکنیک ها به ویژه جهت ابروهای خاکستری که قبلاً تاتو شده اند.
Cashmere : بلوند گرم روشن، مناسب برای سایه زدن و تکنیک های متنوع.
Cognac : قهوه ای گرم روشن، مناسب جهت سایه زدن و همچنین تیره کردن رنگ های لایت.
Tobacco : قهوه ای متوسط بسیار گرم، مناسب برای سایه زدن و ترکیب با رنگ های روشن.
Granite : قهوه ای گرم تیره، بسیار مناسب جهت هاشور، خط چشم روشن و تیره کردن دیگر رنگ های گروه ابرو.
Eyebrowmask : ماسک مورد استفاده پس از اتمام کار برای روشن کردن ابروهای تیره و حفظ ماندگاری رنگ.

یادتان باشد وقتی که تصمیم به تاتو و یا هاشور ابروی خود گرفته اید، تمام نکات بهداشتی را نیز رعایت کنید. زیرا در غیر این صورت احتمال عفونت وجود دارد.
در ابتدا لازم است از بهداشت مکان و لوازم آن مطمئن شوید و گول پیشنهاد های ارزان قیمت را نخورید.
پیشنهاد می شود وقتی برای تاتو یا هاشور ابرو به آرایشگاه می روید، سوزن مخصوص یک بار مصرف را همراه خود داشته باشید. زیرا با یک بار مصرف بودن سوزن از انتقال بیماری های واگیر دار مثل هپاتیت A,B,C جلوگیری می شود.

رنگ نگرفتن تاتو

برای اینکه ثابت شود که تاتو رنگ نگرفته باید دو الی سه هفته بعد از انجام کار صبر کرد تا رنگ تاتو در پوست تثبیت شود چرا که چند روز پس از تاتو یا هاشور پوست شروع به بازسازی می کند رنگ نگرفتن هاشور و تاتو این طور به نظر می رسد که رنگ نگرفتن هاشور و تاتو کمرنگ و در بعضی موارد بدون رنگ است.

شاید عمده‌ترین دلیل در روش میکروپیگمنتیشن، تکنیک  و تجربه پیگمنتر و رنگ مورد استفاده و چرب کردن بلافاصله بعد از تاتو به دفعات زیاد باشد که البته بیشتر مشکلات از بابت رنگ‌های تقلبی موجود در بازار ایران است.به دلیل اینکه  کشور ما تحریم است، برندهای معتبر آرایشی در ایران نمایندگی ندارند لذا هیچگونه کنترلی روی این مواد نیست و در بهترین حالت از شرکت‌هایی که تحت لیسانس برندها در چین فعالیت دارند تهیه می شود که باز هم مورد تأیید نبوده و مشکل ساز خواهند شد.

رنگ نگرفتن هاشور و تاتو به دو نوع می تواند باشد :

 • در نوع اول پوست مشتری رنگ نمیگیره چه در ابروی راست چه در ابروی چپ و چه در چشم …. علت رنگ نگرفتن این پوست ها

علت رنگ نگرفتن این پوست ها یا داخلیه مثل :

بیماری های قلبی ، اختلالات هورمونی ، ناراحتی های عصبی ، مصرف قرص، دوران پریودی ، دوران شیردهی و ...

و یا به علت اتفاق های بیرونی پیش میاد مثل :

جنس پوست ، رنگ پوست، رنگ تاتو ، میزان قرارگیری در برابر خورشید ، افتاب گرفتن ، استخر زیاد رفتن، استفاده از لایه بردار و ...

یک سری عوامل هم مربوط به تاتو کاره :

فشار دست کم، فشار دست زیاد، روشن بودن رنگ تاتو ، دفعات زدن کم، مصرف بی حسی زیاد، بیرون بودن زیاد سوزن.

دسته دوم کسانی هستند که یک ابروشون یا یک چشمشون رنگ نمیگیره، این رنگ نگرفتن هاشور و تاتو هم علت های مختلفی داره.

اول لازمه ساختمان پوست رو بشناسیم :

پوست از لایه های مختلفی تشکیل شده که اگه بخوام با زبان ساده بگم

 • لایه سطحی پوست که ما با چشم میبینیم.
 • لایه میانی پوست ( بافت زنده) که کاشت رنگ باید در آن انجام شود و این لایه حاوی مقداری آب هست.
 • لایه بافت چربی ( که وقتی سوزن وارد این لایه بشه خونابه ( خون خیلی رقیق به همراه آب ) خارج میشه.
 • لایه‌ای که شامل رگ های خونی و سلولهای عصبی هستند. که وقتی سوزن وارد این لایه بشه خونریزی خواهیم داشت و این لایه قسمت ممنوعه ماه هست و به هیچ وجه نباید سوزن به این لایه بخوره.

علت های رنگ نگرفتن هاشور و تاتو در کسانی که یه ابروشون رنگ میگیره :

وقتی سوزن وارد لایه میانی و بافت چربی میشه و خونابه یا آب میان بافتی پوست به سطح پوست میرسه و ما داریم کار می کنیم، وقتی پوست مشتری رنگ نمیگیره ما همون رنگ نمیگیره ما همون سوزن رو وارد تشتک می کنیم.
درواقع خونابه و آب میان بافتی رو وارد رنگ درون تشتک می کنیم و اون رنگ توانایی خودشو برای نفوذ به لایه های پایینی از دست میده .پس برای جلوگیری از این مشکل حتماً قبل از اینکه سوزنتونو داخل تشتک بزنین اونو با پنبه تمیز کنید قسمت سوزن دستگاه رو به حالت اریب روی پنبه مرطوب بگیرید تا رنگ داخل سر پلاک یا کارتریج کاملاً خالی بشه.

 • کند شدن سوزن:

سفت و ضخیم بودن پوست مشتری -برخورد سوزن به ته تشتک رنگ –  مدت زمان کار زیاد با سوزن و… سوزن کند می شود و اگر نوک سوزن رو زیر ذره بین بزاریم حالت کج و کوله پیدا کرده .وقتی سوزن به این حالت میرسه دیگه نمیتونه خوب روزنه ایجاد کنه و کاشت رنگ رو انجام بده .و باید سوزنمون رو عوض کنیم.

 • استرس، فکر و خیال، مصرف قرص های اعصاب، ناراحتی قلبی.

اگر مشتری شما یکی از موارد فوق رو دارا هست ممکنه قسمتی از پوستش به خاطر حمله‌های عصبی به طور موقت فلج شده باشه و در اون قسمت رنگ‌پذیری صورت نگیره برای این افراد وقتی پوستشون رنگ نمیگیره باید حدود یک ربع الی نیم ساعت بهشون استراحت بدیم مشتری یک لیوان آب خنک  بنوشه و با چشمان بسته دراز بکشه، و بعد ادامه کارمون رو شروع می کنیم .

 • مهمترین و اصلی ترین دلیل رنگ نگرفتن در افرادی است که یه سمت صورتشون رنگ پذیری پایین تری داره .در خانم ها نیمکره سمت چپ مغز فعالیت خیلی بیشتری داره نسبت به نمیکرۀ راست، به دلیل فعالیت خیلی زیاد نمیکره چپ بدن دیرتر رنگ‌پذیری در این قسمت نسبت به قسمت دیگه خیلی پایینتره که متأسفانه چاره‌ای نداره، جز دعوت به آرامش و ریلکسیشن مشتری.

چند نکته  مهم در آرایش دائم ابرو :

 • حین کار پوست یکدست کشیده شود و فشار کار یکدست باشد تا کاشت رنگدانه بطور یکدست انجام شود. فشار زیاد دست باعث ورم و آسیب دیدن پوست شده و فشار کم منجر به عدم رنگ پذیری و در نهایت ریزش رنگ شدید میشود. همچنین رعایت زاویه دست مناسب در رنگ‌پذیری و ظرافت و زیبایی خطوط هاشور بسیار مؤثر می‌باشد.
 • در قسمت ارک ( کمان ابرو ) پوست نازک تر است.
 • خونریزی در کار نشانه کاشت غلط و در نتیجه پس رفته رنگ از پوست است.
 • در پوستهای چرب کاشت رنگ سخت انجام میشود، برای نتیجه بهتر از کوک زدن استفاده شود و حرکت دست و سرعت دستگاه کمتر باشد.

نکته مهم : اسکراب ( لایه برداری )  برای پوست های چرب قبل از تاتو کمک شایانی در رنگ پذیری می‌نماید.

اسکراب چه تاثیری در رنگ پذیری پوست دارد؟

 • هرچه رنگ انتخابی به رنگ پوست نزدیکتر باشد کار از دوام کمتری برخوردار خواهد بود.
 • مکث رنگ باعث ثبات بیشتر رنگ در محل می شود.
 • سمت چپ معمولاً دردناکتر است.
 • بهتر است دو ابرو همزمان کار شود.
 • ابروهای ما خواهرند، دو قلو نیستند.

نکته ای که شاید بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد انتخاب صحیح سوزن برای انجام کار هست كه بسته به موقعيت و  عمليات انتخابی تعيين مي شود.به عنوان مثال ما برای خط لب از سوزن های تک سر، سه سر گرد و پنج سر گرد ميتوانيم استفاده كنيم اما به نظر شما كدام مناسبتر است و در عمل نتيجه بهتری به دنبال خواهد داشت.پيشنهاد ما اين است كه از تك سر به هيچ عنوان نمی‌بايست در اين كار استفاده كرد به دليل حساسيت و نازكی لايه اپیدرم پوست لب استفاده از 3 يا 5 سر نتيجه به مراتب بهتری را در پي خواهد داشت.

علت ریزش رنگ تاتو و هاشور ابور چیست؟

اگر رنگ و دستگاهی که استفاده میکنید اورجینال است و در کار با رنگ پذیری همچنان مشکل دارید شاید مربوط به موارد زیر باشد:

۱. سرعت زیاد دستگاه

۲. سرعت زیاد دست

۳. زاویه دست نامناسب

۴. مصرف داروهای خواب آور

۵. اعتیاد به مواد مخدر یا الکل

۶. فشار خون

۷. مشکلات هورمونی

۸. استفاده از لیدوکائین و بی حسی بی از اندازه

۹. رقیق بودن خون و خونریزی بیش از حد

۱۰. بیماری دیابت

مراقبت های بعد از تاتو ابرو کدام اند ؟

۱. از چرب کردن زیاد از حد ابرو خودداری کنید.

۲. در مقابل نیز از خشک نگه داشتن آن نیز بپرهیزید.

۳. در مدت سه روز بعد از تاتو زدن ناحیه ابرو را نباید آب بزنید.

دلایل دیگر رنگ نگرفتن ابرو کدام اند؟

یکی دیگر از دلایل رنگ نگرفتن ابرو ها در تاتو و یا هاشور استفاده از محصولات غیر استاندارد می باشد.استفاده از رنگ ها و محصولات غیر استاندارد باعث می شود که پوست تخریب شود و سوراخ های تاتو به صورت غیر یکنواخت در سطح پوست قرار میگیرند. اما اگر در مرکزی معتبر کار تاتو ابرو انجام دهید شاهد سوراخ های بسیار ظریف، منظم و یکنواخت در سطح پوست و ابرو خود خواهید بود.

کدام رنگ برای تاتو مناسب تر است؟

هنگامی که تصمیم به انجام تاتو می گیرید عوامل زیادی در نظر گرفته می شود:

 1. طراحی.
 2. مراحل قرار دادن طرح و اندازه آن.
 3. سبک هنر تاتو.

اما یک عامل حیاتی که اغلب نادیده گرفته می شود، رنگ تاتو شماست که انتخاب رنگ تاتو مناسب بستگی زیادی به نوع پوست شما دارد. پوست شما بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی برای رنگ منحصر به فرد شما وجود دارد.

سه ماده شیمیایی بیولوژیکی رنگ شما را تعیین می کند:

 • هموگلوبین که قرمز است.
 • ملانین که عامل محافظت از پوست شماست و قهوه ای یا قرمز است.
 • کاروتن، که رنگ نارنجی است.

انتخاب رنگ های مناسب برای تن پوست شما

پوست رنگ پریده

این نوع رنگ پوست به طور کلی از تمام رنگ تاتو به استثنای زرد پشتیبانی می کند.با این حال، شما می توانید از زرد برای پر کردن جزئیات جزئی الگوی یا طراحی خود استفاده کنید. رنگ تاتو مانند قرمز، نارنجی، آبی، سبز، بنفش و سیاه می توانند در رنگ پریده بسیارشگفت انگیز باشد

پوست قهوه ای

مشکل  این نوع تن پوست این است که تاریک است، به طوری که نارنجی و زرد به سختی در ان دیده می شوند. رنگ پوست قهوه ای مناسب برای رنگ تاتو های تیره آبی، قرمز، بنفش و سیاه است.

پوست تیره

کسانی که پوست تیره دارند باید از انتخاب رنگ تاتوهای روشن به دور باشند زیرا آنها زیاد قابل مشاهده نیستند. مرز تاتو نیز باید جسور و نازک باشد. بهترین رنگ تاتو برای افراد با پوست تیره سیاه و قرمز است.

رنگ های تاتو :

بسیاری از مردم از زیبایی تاتو لذت می برند اما برخی از رنگ تاتوها به خوبی با برخی از تن پوست همخوانی ندارد. بنابراین این نکته مهم است که به توصیه های هنرمندان خود گوش کنید که کدام رنگ تاتو کنتراست مناسب با نوع پوست شما ایجاد می کند.

یک هنرمند با تجربه می تواند توصیه هایی را برای نوع تاتو ارائه دهد که بهترین ترکیب را با تن پوست شما ایجاد می کند. آنها همچنین می توانند بر اساس انتخاب شیوه زندگی خود پیشنهاداتی ارائه دهند. هدف هر هنرمند ایجاد یک تاتو خیره کننده است که در طول زمان فریبنده باقی بماند.

تاتو برای افرادی که مایل به صرف زمان زیادی در خورشید نیستند توصیه می شود. خورشید طبیعی یا برنزه شدن، باعث می شود که رنگ تاتوها محو شوند.متخصصان تاتو باید انواع مختلف رنگ تاتو موجود را مورد بررسی قرار دهند زیرا این امر به آنها اجازه می‌دهد تا بهترین سبک هنری خود را پیدا کنند.

این پنج علامت تجاری برتر در ایالات متحده آمریکا ساخته شده اند و بالاترین کیفیت را دارا هستند.

رنگ ابدی

رنگ ابدی یکی از قدیمی ترین مارک های تجاری است. این نوع  رنگ تاتو  در سال 1980 توسط Terry “Tramp” Welker تاسیس شد. این رنگ ها مبتنی بر آب، گلیسرول آزاد، مناسب برای گیاهان و غیر سمی است.رنگ تاتوهای تیره ارائه شده توسط رنگ ابدی یکی از بهترین نمونه ها  در کسب و کار هستند، هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ طول عمر.

شدت

هدف این برند Intenze Tattoo Ink توسعه نوآوری است. این شرکت ایالات متحده با هنرمندان همکاری می کند تا خلاقیت را در صنعت تقویت کند.Intenze با تنوع رنگ های بیشتری در مقایسه با سایر مارک‌های دیگر موجود در بازار، به هنرمندان اجازه می‌دهد تا از طیف وسیعی از امکانات استفاده کنند. و لازم به ذکر است که این نوع رنگ تاتوها طولانی مدت هستند.

این نوع مارک ایمنی است. برای اینکه رنگ تاتو واقعا استرلیزه باشد، باید از هر سمی و آمین های جهش زا آزاد شوند و  Intenze  این کار را با رنگش انجام می دهد. هر گروه با یک گروه شخص ثالث استریل تایید شده است تا بالاترین استانداردهای ایمنی را تضمین کند. آن ها همچنین گیاهی و سازگار با E.U آمریکا و از نظرکیفیت و ایمنی در حد قابل قبولی هستند.

رنگ پویا

هیچ کلمه‌ای بهتر برای توصیف Dynamic Ink وجود ندارددر حقیقت، رنگ تاتوهایی که از رنگ پویا به دست  می‌آیند، بسیار روشن و متمرکز هستند که شرکت توصیه می‌کند با استفاده از سفید به آن ها برش داده و از قهوه‌ای به رنگ زرد استفاده کنند. این رنگ های خالکوبی با کیفیت بالا در رنگ های متنوعی قرار می‌گیرند که هنرمندان را قادر می‌سازد تا هنر خود را به سطح بعدی برسانند.

این رنگ تاتو در ایالات متحده با رنگدانه های برتر تولید می شود و برای هنرمندان خالکوبی کلاسی مناسب است. هدف آن زیبایی با کیفیت طولانی است. طرح‌ها با گذشت زمان رنگ خود را به درستی حفظ می‌کنند و رنگها را برای مشتریان بسیار زیبا نگه می‌دارد.

مادران هزاره

این مادر شما نیست. این رنگ تاتو در اواسط دهه 1990 ساخته شده است و توسط هنرمندان تاتو به دلیل خط رنگی غنی و نوآورانه‌اش پذیرفته شده است. رنگ مامان با توجه به هماهنگی رنگ ارزیابی می شود. زیرا رنگ را به آرامی و زیبایی به پوست شما می رسد و اجازه می دهد هنرمندان طرح های زیبایی را روی پوست ایجاد کنند

آنچه که واقعاْ جالب است این است که رنگ مامان ( به استثنای کیفیت بالا ) از رنگ سیاه و سفید رنگ هسته‌ای است که در میان امن ترین و درخشان ترین موجود طبقه بندی می شود. رنگ مامان تخصص خود را در رنگ های مبتنی بر رنگدانه به ارمغان آورد.

رنگ تاتو Starbrite

اگر شما به دنبال قدرت ماندید، استاربرایت مارک مناسب شما است. رنگ تاتو استاربریت رنگ های باور نکردنی را برای شما ارائه می دهد و تنوع به طور مداوم در حال گسترش است.استاربریت در ارتباط نزدیک با FDA برای پیروی از دستورالعمل های دقیق، توسعه یافته است که یکی از سخت ترین تست ها و ایمن ترین مارک های رنگ تاتو در بازار است.

این رنگ با طیف گسترده ای از سبک های تاتو کار می کند و توسط طیف گسترده ای از هنرمندان تاتو  برای ایجاد شاهکارهای خود استفاده می شود.این نام تجاری بر اساس کیفیت و وفاداری ساخته شده است و بسیاری از هنرمندان به طور انحصاری از استاربرایت استفاده می کنند.

مهم است که توجه داشته باشیم که این نام تجاری بسیار محبوب است و به طور گسترده از آن سواستفاده می شود  پس مطمئن شوید که شما در حال خرید رنگ تاتو استاربرایت معتبر از یک منبع معتبر هستید.ترکیب رنگ تاتو در کار هاشور ابرو بسیار مهم است. بهتر است که تا جایی که امکان دارد تاتوکاران عزیز وارد مقوله ترکیب رنگ تاتو نشوند چرا که بسیار کار دقیق و حساسی است.

تاتوی صورت شامل سه بخش می‌باشد:

 1. تاتوی ابرو،

  تاتوی چشم،

  تاتوی لب،

رنگ های مورد استفاده در هر کدام از این بخش ها باهم متفاوت است. همچنین ترکیباتی که برای هر کدام از آن ها باید استفاده کرد نیز متفاوت است.

در کل رنگ هایی که برای تاتو استفاده می شود شامل پنج بخش می شود.

1-  رنگ های مناسب برای تاتوی ابرو
2-  رنگ های مناسب برای تاتوی چشم
3-  رنگ های مناسب برای تاتوی لب
4-  رنگ های واریاسیون
5-  رنگ های اسکین‌سازی

انواع رنگ تاتو :

رنگ تاتو زرد نارنجی :

جهت دکوپاژ ابروهای خاکستری، مناسب ترکیب با رنگ تاتوهای لب، از بین برنده خاکستری لب های تیره.

رنگ تاتو قرمز اناری :

مناسب رژلب می باشد.

رنگ تاتو قهوه ای شکلات :

مناسب پوست های سرد می باشد همچنین جهت ایجاد رنگ قهوه ای متوسط بدون ایجاد رنگ خاکستری.

رنگ تاتو قهوه ای متوسط ( سرد و گرم ):

رنگ پایه و اصلی است و برای ترکیب با رنگ ها و ایجاد پایداری رنگ تاتو می باشد.

رنگ تاتو کرم روشن :

جهت ترکیب با رنگ تاتوهای لب برای ایجاد رنگ کالباسی می باشد.

رنگ تاتو شاه بلوطی روشن :

مناسب پوست های تیره و خنثی کردن قرمزی رنگ پوست می باشد.

رنگ تاتو شاه بلوطی متوسط و رنگ تاتو قهوه ای با تناژ سرد :

نیز برای پوست های تیره کاربرد دارد.

رنگ تاتو شاه بلوط قوی :

مناسب پوست های گرم و تقویت بن مژه است.

رنگ تاتو قرمز تیره :

مناسب پوست های روشن می باشد.

رنگ تاتو قهوه ای سرد :

مناسب پوست های گرم می باشد.

رنگ تاتو قهوه ای مایل به قرمز  :

مناسب پوست های سرد و جهت ایجاد رنگ گرم متوسط می باشد.

رنگ تاتو زرد خردلی  :

برای دکوپاژ ابروهای قرمز و خنثی کردن رنگ قرمز کاربرد دارد و مناسب ترکیب با رنگ های پوست های گرم می باشد.

رنگ تاتو قهوه ای تیره قوی  :

برای پوست های روشن با ابروهای تیره و مناسب هاشورهای تیره و تقویت بن مژه می باشد.

رنگ تاتو قرمز :

مناسب تاتو رژلب می باشد.

رنگ تاتو قهوه ای روشن :

رنگ تاتو پایه می باشد و مناسب پوست های تیره است.

رنگ تاتو کرم روشن :

جهت ترکیب با رنگ های لب، برای ایجاد رنگ کالباسی.

رنگ تاتو کامو 40  (camo 40) :  جهت پوشاندن رنگ های تیره و مناسب پوست های تیره.

رنگ تاتو کامو 30  (camo 30) : جهت پوشاندن رنگ های تیره و مناسب پوست های روشن.

منبع تولید رنگ تاتو از کجاست؟

۱. رنگ تاتو سیاه یا آبی از کربن به وجود می آید.

۲. رنگ تاتو قرمز از رنگ های گیاهی یا جیوه تولید می شود.

۳. برای رنگ آبی از آلومینات کبالت استفاده می شود.

۴. رنگ زرد از سولفید کادمیوم تهیه می شود.

۵.رنگ قهوه ای از اکسیدآهن یا گل اخری تولید می شود.

۶. از اکسید جیوه یا کروم نیز رنگ سبز تهیه می شود.

منشا تمام رنگ های به کار رفته در خالکوبی ها گیاهی و یا شیمیایی است. البته استفاده از مواد شیمیایی بیشتر است. تنوع استفاده از رنگ ها برای انجام تاتو بسیار وسیع بوده و می توان آن را با ترکیب چند رنگ به دست آورد.

مشاهده به عنوانن جدول فهرست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه

رنگ تاتو اینتنز Intenze

رنگ اینتنز یکی از رنگهای مخصوص تاتو است که هم برای بدن استفاده می شود هم برای صورت. اینتنز در انواع رنگ های مختلف تولید شده و هر کدام از رنگ های آن کاربرد مخصوص خودش را دارد.
120,000 تومان

رنگ تاتو چشم چیک

مخصوص خط چشم
150,000 تومان

رنگ تاتو لب چیک

تماس برای قیمت

رنگ تاتو مچا Meicha

تماس برای قیمت

رنگ تاتو کی پی KP

30 میل
185,000 تومان

رنگ میکروبلیدینگ چیک - رنگ جامد مخصوص میکروبلیدینگ

توضیحات کامل از رنگ میکروبلیدینگ چیک و بهترین رنگ میکروبلیدینگ چیک
190,000 تومان

رنگ تاتو صورتی روشن تری دی 30ML میکروپیگمنتیشن 3D

مخصوص تاتو ابرو و خط چشم و تاتو بدن می باشد.
تماس برای قیمت

اسپری تاتو موقت ایزی تاتو پرفکت 120 میل - PERFECT

تاتو موقت با ماندگاری 2 تا 3 روز دارای 7 برگ شابلون قابل استفاده به عنوان طرح اولیه تاتو دائم
تماس برای قیمت

رنگ تاتو جامد مشکی ( مکعبی بلک ) سیماری CMARY - 10ML

رنگ تاتو جامد غلیظ بسیار مناسب برای هاشور و خط چشم و ترکیب با رنگهای دیگر ضمنا رنگ BLACK حاوی رنگ دانه های بسیار مشکی است و در نتیجه بعد از ترمیم اصلا تغییر رنگ نمیدهد.
تماس برای قیمت

رنگ تاتو FOREST BROWN پرمابلند 15 میل - PERMA BLEND

رنگ قهوه ای با پایه آب ایده آل برای اهداف چند منظوره مناسب برای چشم، ابرو و لب استریلیزه حاوی اجزای گیاهی منطبق بر استانداردهای جهانی 15 میل
290,000 تومان

رنگ تاتو کی پی شماره 5 رنگ بلوند روشن 15 میل - KP

رنگ بلوند روشن صددرصد معدنی مناسب برای چشم، لب و ابرو با پایه آب بسیار قوی و ماندگار جلوه ای طبیعی و زیبا
185,000 تومان

رنگ تاتو کی پی شماره 51 رنگ قهوه ای متوسط 15 میل - KP

رنگ قهوه ای متوسط صددرصد معدنی مناسب برای چشم، لب و ابرو با پایه آب بسیار قوی و ماندگار جلوه ای طبیعی و زیبا
185,000 تومان

رنگ تاتو جامد قهوه ای شکلاتی ( مکعبی ) سیماری CMARY - 10ML

رنگ تاتو جامد غلیظ بسیار مناسب برای هاشور و ترکیب با رنگهای دیگر ضمنا رنگ CHOCOLATE BROWN حاوی رنگ دانه های قهوه ای شکلاتی تیره است و در نتیجه بعد از ترمیم اصلا تغییر رنگ نمیدهد.
تماس برای قیمت

رنگ تتو تیوپی اسپای قهوه ای روشن - SPY

رنگ قهوه ای روشن غلیظ با رنگدانه های قوی مناسب میکروپینگمیشن و بلید
تومان

رنگ تتو تیوپی اسپای قهوه ای تیره - SPY

رنگ قهوه ای تیره غلیظ با رنگدانه های قوی مناسب میکروپینگمیشن و بلید
تومان

رنگ تاتو ورد فیمس گرند کنیون 15 میل - World Famous

گرند کنیون: تقریبا قهوه ای عسلی، دارای پیگمنت قرمز قوی تر نسبت به بقیه رنگ های روشن پایه آب مناسب برای تاتو ابرو و بدن حالت آبرنگی بدون نیاز به افزودن مواد دیگری در بطری های انعطاف پذیر کریستالی درپوش پیچی دو تکه برای استفاده راحت تر و افزایش ماندگاری محصول مناسب برای تاتوکاران حرفه ای
تومان

رنگ تاتو قهوه ای گردویی رویال پیگمنتیشن کرال - ROYAL PIGMENTATION

قهوه ای گردویی یا زیتونی تیره رنگ مناسب تتو ابرو و تتو صورت با پایه آب دارای رنگ دانه های بسیار قوی به دلیل داشتن رنگ دانه های قوی و ماندگار تتوی شما در دراز مدت تغییر رنگ نمی دهد
تومان

رنگ تاتو مشکی زوپر بلک اینتنز - zuper black

23 میلی گرم مخصوص تاتو ابرو و خط چشم و تاتو بدن باکیفیت و مقاوم رنگدهی بالا اثربخشی بی نظیر سازگار با پوست بدن عدم ایجاد آلرژی
125,000 تومان

اسپری طراحی تاتو فایو استار - five star

بدون عارضه و درد اثری مقاوم و طولانی مدت بدون ایجاد حساسیت روش آسان استفاده و همراه با 10 ورق طرح آماده جهت استفاده صرفه جویی در وقت و هزینه
تماس برای قیمت

رنگ تاتو جامد قهوه ای روشن ( لایت کافه ) سیماری CMARY 10ML

رنگ تاتو جامد غلیظ بسیار مناسب برای هاشور و ترکیب با رنگهای دیگر ضمنا رنگ LIGHT COFFE حاوی رنگ دانه های زیتونی است و اصلا قرمزی ندارد
تماس برای قیمت

رنگ تاتو تمپتو جت بلک - TEMPTU jet black

دارای پایه روغن مناسب برای ترکیب با رنگهای دیگر و حاشور ابرو و خط چشم حاوی رنگدانه بالا ماندگار و مقاوم
تماس برای قیمت

رنگ تاتو تمپتو نارنجی - TEMPTU orange

دارای پایه روغن مناسب برای ترکیب با رنگهای دیگر و تاتو لب حاوی رنگدانه بالا ماندگار و مقاوم
تماس برای قیمت

رنگ تاتو تمپتو بورگاندی ( قرمز زرشکی ) - TEMPTU burgundy

رنگ تاتو تمپتو بورگاندی ( قرمز زرشکی ) - TEMPTU burgundy دارای پایه روغن مناسب برای ترکیب با رنگهای دیگر و تاتو لب و بدن حاوی رنگدانه بالا ماندگار و مقاوم
تماس برای قیمت

رنگ تاتو آبی تری دی 30ML میکروپیگمنتیشن - 3D

مخصوص تاتو بدن و ترکیب با رنگ های دیگر می باشد.
تماس برای قیمت

رنگ تاتو جدید تری دی سفید - snow white 30ML میکروپیکمنتیشن ( هاشور ) 3D

مخصوص تاتو ابرو و خط چشم و تاتو بدن می باشد. اولین رنگ تاتو با مجوز از وزارت بهداشت شماره پروانه بهداشتی : 21/18228
تماس برای قیمت

رنگ تاتو جدید تری دی قهوه ای روشن - light brown 30ML میکروپیگمنتیشن ( هاشور ) 3D

مخصوص تاتو ابرو و خط چشم و تاتو بدن می باشد. اولین رنگ تاتو با مجوز از وزارت بهداشت شماره پروانه بهداشتی : 21/18228
تماس برای قیمت

رنگ تاتو ورد فیمس ایندین اینک 15 میل - World Famous

رنگ ایندین : دارای پیگمنت خردلی، جز رنگ های گرم پایه آب مناسب برای تاتو ابرو و بدن حالت آبرنگی بدون نیاز به افزودن مواد دیگری در بطری های انعطاف پذیر کریستالی درپوش پیچی دو تکه برای استفاده راحت تر و افزایش ماندگاری محصول مناسب برای تاتوکاران حرفه ای
تماس برای قیمت