میکروبلیدینگ

همانطور که از نام میکروبلیدینگ مشخص است روشی است که با استفاده از “تیغ” یا همان “بلید” پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین نسج پاره شده انتقال می‌دهند. بدیهی است، به دلیل پارگی اپیدرم، رنگ به میزان بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بالاتر به لایه‌های زیرین پوست انتقال می‌یابد و راز انتقال رنگ، در میکروبلیدینگ نیز به همین دلیل است. اگر چه که به علت خونریزی‌های شدید متعاقب میکروبلیدینگ قسمت قابل توجهی از رنگ‌ها  به همراه خون و لنف به بیرون منتقل می‌شود لیکن میزان ورود رنگ و غلظت آن به دلیل پارگی پوست به حدی است که تا حدود قابل توجهی پاسخ ایمنی بدن سرکوب می‌گردد.

میکروبلیدینگ روشی دائمی برای زیبایی لب بوده و زیر مجموعه تاتو محسوب میشود که جدیدتر بوده و نیمه دائم میباشد. زیرا در این روش جوهر را به غشا میانی پوست وارد میکنند و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. لازم  است بدانید که انجام میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب نیاز به مجوز دارد و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.

میکروبلیدینگ را مجرمان در زندان‌ها با آن علائم و نشانه‌هایی را بر پوست خود و یا سایر زندانیان حک می‌کنند.

مزایای میکروبلیدینگ لب

در میکروبلیدینگ لب خطوط هاشور به صورت نامنظم و با طول‌های نامساوی ایجاد می‌گردد، بنابراین به فرم طبیعی موهای ابرو نزدیکتر می باشد و جلوه طبیعی تری ایجاد می‌نماید.

در میکروبلیدینگ خراش‌های ایجاد شده در سطح پوست می‌باشد. (هرچه عمق نفوذ بیشتر باشد افزایش خونریزی بیشتر می‌گردد)

معایب میکروبلیدینگ لب

 • در میکروبلیدینگ، رنگ لب ماندگاری کمتری دارد.
 • میکروبلیدینگ لب خونریزی بیشتری دارد.
 • در این روش بافت پوست به دلیل فشار فیزیکی دست و کشیدن تیغ بر روی پوست لب دچار تخریب میشود.
 • متخصصین در آرایشگاه که عمل میکروبلیدینگ رو انجام می دهند به دلیل فشار دست و ایجاد نیروی فیزیکی، از ناحیه مچ دچار درد شده و باعث عدم ایجاد فشار یکنواخت و یکسان در ابتدا و انتهای کار می شوند.
 • در میکروبلیدینگ لب هاشورهای رسم شده ضخیم تر از موهای طبیعی فرد به چشم می آید.
 • در میکروبلیدینگ لب اینکه خطوط خارج از حد مطلوب ترسیم شوند وجود دارد زیرا این روش با استفاده از نیروی فیزیکی فشار دست انجام می شود و امکان عدم کنترل دست هنگام کشیدن قلم میکروبلیدنگ وجود دارد.

ماندگاری میکروبلیدینگ لب در آرایش دائم

 • میکروبلیدینگ خیلی ظریف و طبیعی میباشد ولی فقط با رنگ طبیعی ابرو یعنی دودی انجام میگردد و ماندگاری آن کمتر میباشد .
 • در پوستهای خشک و نرمال ماندگاری بیشتر و در  پوستهای چرب ماندگاری کمتر میباشد.
 • میکروبلیدینگ در مرحله اول ممکن است ریزش زیادی داشته باشد و نیاز به ترمیم دارد بعضاً یکبار ترمیم و در بعضی افراد نیاز به سه بار ترمیم دارد. بعد از یک الی دو ماه ترمیم اولیه انجام میگردد. (ماندگاری ۶ ماه تا دو سال بسته به پوست شما)
 • میکروبلیدینگ لب همیشه خطی باقی میماند و هیچوقت خطوط کلفت یا تبدیل به سایه نمیشوند و بزرگترین حسن میکروبلیدینگ این است که بعد از مدتی اگر دلتون رو بزنه میتونید شارژ نکنید تا کاملاً پاک بشه و اثری ازش نمونه.
 • نیاز به شارژ سالیانه دارد.
 • کار با قلم دستی که بدون برق میباشد انجام میگردد.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

انجام میکروپیگمنتیشن به سختی تلفظش نیست، روشی است مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌های استاندارد و وسایل یک بار مصرف استریل که به کاربر ( پیگمنتر ) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند، این کار فرآیند کاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی است. این تکنیک علاوه بر کاربردهای زیبایی در حوزه پزشکی نیز کاربرد وسیعی دارد.

رژ لب دايم ، میکروپیگمنتیشن لب یا هاشور لب با هدف قرینه سازی لب یا حجیم سازی لب استفاده می شود. یکی دیگر از اهداف میکروپیگمنتیشن لب از بین بردن سفیدی بیش از حد لب ها است. به گزارش متخصصین زیبایی ، مدل و اندازه و قرینه بودن لبها در زیبایی صورت تأثیر زیادی دارد.

آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن چیست؟

برخلاف تاتو که برای نقاشی کردن روی بدن استفاده می‌شود، میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود که در نتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت را به ارمغان می‌آورد. با این اوصاف انجام چنین کاری آن هم به عنوان آرایش دائم عاقلانه است یا نه؟ آن‌طور که پیگمنتر یک مرکز زیبایی در منطقه سعات‌آباد تهران می‌گوید، این کار نسبت به تاتویی که به صورت سنتی انجام می‌شود، درد و خونریزی کمتری دارد و ماندگارتر است. آسیب کمتری به پوست وارد می‌کند و با تکرار ترمیم چند سال یک بار رنگ آن به قرمزی یا سبزی نمی‌زند.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن لب چیست ؟

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن لب ترکیبی از خط لب دائمی و رنگ آمیزی کل لب به صورت دائمی می باشد. اساساً، شما تمامی لب خود را تاتو یا خال کوبی خواهید کرد. رنگی را انتخاب نکنید که پس از چند سال از آن پشیمان شوید به خصوص آنکه با افزایش سن، رنگ پوستتان تغییر می کند.

میکروبلیدینگ لب میتواند هر گونه عدم تقارن طبیعی لب را بپوشاند و یا ظاهر لبها را مشخص تر نشان دهد. حتی میتواند لب های شما را همانند روش های حجم دهنده لب ها، برجسته نشان دهد.

از میکروپیگمنتیشن در حوزه آرایش چه استفاده‌هایی می‌شود؟

 1. بهبود ظاهر پلک‌ها،
 2. اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها،
 3. بهبود خط لب، خط چشم دائمی، تقویت مژه برای مژه‌های کم پشت،
 4. قرینه‌سازی ابروها،
 5. لک‌های ماه گرفتگی،
 6. ناهنجاری‌های مویرگی خوش‌خیم،
 7. مخفی کردن قسمت‌های بی‌مو در بیماران دارای جای زخم روی فرق سر،
 8. بازسازی هاله سینه و آرایش چشم برای افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند از مواردی است که می‌توان از میکروپیگمنتیشن کمک گرفت.

نکات آموزشی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ لب به پیگمنتر ها

 • نکته مهم در مورد رژ لب و خط لب این است که از سه روز قبل از کار و سه روز بعد از کار روزی یک عدد قرص آسیکلوویر(ضدتبخال) باید مصرف گردد.
 • ضمناً رژ لب و خط لب تا ده درجه، بعد از پوسته ریزی کمرنگ تر خواهد شد که پوسته ریزی ممکن است تا ده روز طول بکشد. ماندگاری رژ لب و خط لب چند سال میباشد که نسبت به پوسته ریزی لب هر شخص متغییر میباشد.

اطلاعت علمی درباره میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن لب ( رژلب دايم )

نا متعادل بودن لب بالا و پایین و یا سفیدی بیش از حد لبها و یا تیرگی لبها تأثیر بدی در زیبایی صورت دارد. برای درمان این مشکلات میتوانید از میکروپیگمنتیشن لب استفاده کنید . امروزه از روش میکروپیگمنتیشن لب و خط لب استفاده های زیادی میشود و بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو ، این روش جزو مهمترین روشهای میکروپیگمنتیشن می باشد.

از دید متخصصین زیبایی در آرایشگاه در میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده شده و رنگ دانه ها به لایه های عمیق تری از پوست به نام لایه درمال نفوذ می کنند که این روش ماندگارتر از روش های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن لب و روش امبرویدری ابروهاست. میکروپیگمنتیشن هر 2 تا 5 سال باید تمدید شده و از آن جایی که در انجام آن از قلم دیجیتالی استفاده شده، زمان درمان و بهبودی کامل پوست پس از انجام این پروسه طولانی تر از روش میکروبلیدینگ می باشد بوده و تا یک هفته پس از انجام آن باید از پوست نگه داری شود. این پروسه 2 ساعت طول کشیده و هزینه بیشتری هم دارد.

عوامل مؤثر در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن لب

 • مهارت فرد پیگمنتر و نیز فوت و فن هایی که در انجام عمل میکروپیگمنتیشن بکار میبرد.
 • زاویه دست پیگمنتر و دقت در کاشت رنگ برای میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن لب.
 • کیفیت رنگ میکروپبیگمنتیشن.

اسکالپ چیست؟

( ناحیه کف سر را اسکالپ ) میگویند. حال با روشی که باعث میشود از طاسی و ریزش مو خلاص شوید و همیشه ظاهری زیبا داشته باشید که در پزشکی به آن میکروبلیدینگ اسکالپ سر میگویند بیشتر آشنا شوید.

میکروبلیدینگ اسکالپ سر چیست؟

وقتی قسمتی از مناطق سر بدلایل متفاوت مانند ضربه – جراحی و یا غیره ریزش مو پیدا میکند و خالی میشود و دیگر مویی در آن قسمت رویش ندارد این مناطق را با پیگمنت پر میکنند که این کار برای آقایان بطور نقطه ای و اگر به جایی برسد که دارای مو میباشد این نقطه ها را به هاشور تبدیل میکنند. البته برای خانمها بیشتر از روش شبیه سازی مو ( hair by hair ) استفاده میشود.

لازم به ذکر است تنها برای موی سر این کار انجام نمی شود و بر روی ابروهایی هم که خالی شده باشند و یا کم مو نیز از این روش استفاده میکنند.

دو روش میکروبلیدینگ اسکالپ سر

 1. روش اول با دستگاه میکروپیگمنتیشن.
 2. روش دوم با استفاده از رول انجام میگردد. ظرافت کار در میکرو بیشتر از رول هست چون مناطق خالی را با طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط، سایه گذاری می‌کند. تنها حسن رول، حجم وسیع کار با فواصل منظم است، که در هر صورت بهتر است منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده می‌شود سرعت عمل را بالا می‌برد.

کاربرد میکروبلیدینگ اسکالپ سر

 • پر کردن قسمت‌های کم پشت مو و طاسی سر
 • پنهان ساختن زخم ، سوختگی، یا خال مادر زادی
 • پوشاندن زخم حاصل شده از عمل جراحی و یا اسکار ناشی از شکستگی روی سر یا ابرو
 • پوشاندن انواع اسکار مانند اسکار جراحی یا رد تصادفات و زخم‌های قدیمی
 • از بین بردن جای بخیه بعد از کاشت مو و یا هر نوع اسکار موجود بر روی سر
 • بیشتر کردن اثر بصری پس از انجام پیوند مو

زمان انجام دادن میکروبلیدینگ اسکالپ سر

میکروبلیدینگ اسکالپ سر یا میکروپیگمنتیشن سر ٢ تا ٥ جلسه زمان می‌برد که هر جلسه  ٢ تا ٤ ساعت طول می‌کشد ،کل این مراحل تقریباً ٥ ماه طول می‌کشد.

فواید میکروبلیدینگ اسکالپ سر

 • جای هرگونه زخم، شکستگی، لکه های طاسی و کچلی و.. را پوشش می دهد.
 • ظاهری آراسته و زیبا را برای متقاضیان فراهم می آورد.
 • هزینه آن در مقایسه با کاشت مو بسیار مناسب می باشد و از هر قشری میتوانند از پس هزینه آن بر بیایند.
 • بر روی انواع پوست و همه رنگ های مو کاربردی می باشد و متقاضیان را به نتیجه دلخواه میرسا

مضرات میکروبلیدینگ اسکالپ سر

 • اگر در شرایط غیر بهداشتی انجام شود ممکن است خطرناک باشد.
 • دائمی نبودن اسکالپ سر از دیگر مضرات آن می باشد.
 • ممکن است برخی از افراد نسبت به میکروبلیدینگ اسکالپ سر واکنش های آلرژیک از خود نشان دهند.
 • اگر توسط پزشک متخصص انجام نشود اختلاف رنگ ممکن است زننده باشد.
 • اگر تخصص پزشک برای انجام میکروبلیدینگ اسکالپ سر کافی نباشد نمیتواند آنها را به نتیجه دلخواه برساند.

مراقبت های پس از میکروبلیدینگ اسکالپ سر

 • بعد از انجام عمل میکرواسکالپ نباید تا 3 روز استحمام کرد و از رفتن به استخر و سونا نیز باید اجتناب نمود و همچنین در معرض شدید نور آفتاب نیز نباید قرار گرفت.
 • بعد از 3 روز برای شستشو از شامپو بچه استفاده شود و به دلیل اینکه کف سر خود چربی تولید می‌کند از پمادهایی که چربی بالایی دارند نباید به میزان زیاد استفاده کرد.

نحوه انجام میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

تاتوی پزشکی یا میکروپیگمنتیشن به معنی کاشت پیگمان یا رنگدانه در عمق کم پوست است. این کار با دستگاه مخصوص و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای سوزن ظریفی است که با سرعت زیاد حرکت می‌کند و با هر ضربه سوزن از اپیدرم رد می‌شود و ذره ای از رنگ را وارد پوست می‌کند که به صورت نقطه رنگی کوچک دیده می‌شود. از قرار گرفتن تعداد بسیار زیادی از نقطه‌های رنگی در کنار هم تصویری بوجود می‌آید که شبیه موی طبیعی سر است. در اینجا لازم است یادآوری کنیم میکروپیگمنتیشن آسیبی به موهای سر نمی‌رساند چون عمق نفوذ سوزن و محل تجمع رنگ سطحی تر از محل قرارگرفتن ریشه فولیکول‌های مو است.

مزایای میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

 1. میکروپیگمنتیشن جایگزین دائمی خوبی برای پودر تاپیک است زیرا پودر تاپیک ثبات و زیبایی میکروپیگمنتیشن را ندارد و استفاده روزانه از آن خسته کننده است.
 2. در روشSMP از رنگهای با کیفیت و ایمن استفاده می‌شود و احتمال حساسیت پوست کم است و چون از سوزن استریل و کارتریج یک بار مصرف استفاده می‌شود خطر انتقال عفونت‌هایی مانند هپاتیت یا ایدز نیز موجود نیست.

محدودیت های میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

تاتوی پوست سر به مرور زمان کم رنگ تر می‌شود و بعد از چند سال به ترمیم یا تکرار نیاز دارد. ماندگاری تاتو بسته به جنس پوست سر و نوع رنگ بکار رفته از یک سال تا پنج سال متغیر است البته همیشه سایه ای از رنگ باقی می‌ماند و بیماران می‌دانند در سن بالا که موهای سر سفید می‌شود باید موهایشان را رنگ کنند تا رنگ تاتو مشخص نباشد.

فرق کاشت مو و میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یکی از تکنیک های جدید برای ایجاد حالتی تقریباً طبیعی در قسمت هایی است که نیاز به رنگی مشابه به عناصر طبیعی بدن دارند مانند موی سر – موی ابرو – ریش و سبیل – سینه و همچنین از بین بردن تاتو در برخی موارد…

اما کاشت موی طبیعی روشی برای ایجاد موی طبیعی در قسمت های است که دچار طاسی شده اند. برخی بر این باورند که میکروبلیدینگ اسکالپ سر روشی جدید در کاشت مو است و دلیل آن هم برخی تبلیغات در این زمینه است.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ یا هاشور سه‌بعدی و مویی ابرو روش مدرن طراحی و پر کردن نیمه‌دائمی ابروست که درحقیقت جدیدترین نسل تتوی ابرو محسوب و با یک قلم حرفه‌ای به‌نام «بلید» متشکل از ۱۲ تا پانزده سوزن انجام می‌شود. در این روش، ابتدا با حدو حدود و مدل انتخابی فرد با مداد روی ابرو به‌دقت طراحی می‌شود و سپس رنگ مخصوص ابرو که خمیری، ژله‌ای، جامد یا انواع دیگر است، به‌وسیله این قلم به غشای میانی پوست نفوذ می‌کند و به‌این‌ترتیب رنگ‌دانه‌ها در پوست ته‌نشین شده و پوست رنگ می‌گیرد.

مدل ابروها در میکروبلیدینگ چگونه طراحی و تعیین می شود؟

پس از سلامت جسمانی فرد متقاضی نسبت به فرم چهره ، مدل ابروها را به وسیله یک مداد ابرو بر روی صورت فرد طراحی نموده وسپس با همکاری و مشورت فرد نسبت به ایجاد تغییرات در ظاهر شکل طراحی شده اقدام نمایید. بهترین فرم طراحی فرمیست که به فرم طبیعی ابروهای فرد نزدیک بوده و سبب ظاهری غیر متعارف در چهره فرد نمی گردد. پس از تثبیت مدل اکنون زمان آن فرا رسیده است تا در مورد رنگ با هم مشورت نمایید و بهترین رنگ را با توجه به فرم چهره، رنگ و نوع پوست طبیعی او با همکاری متقاضی انتخاب نمایید. در این تکنیک با ایجاد کمترین دست کاری در ابروها، می توان زیباترین و طبیعی ترین تغییرات را در ابروها ایجاد نمود.

لوازم مورد استفاده در میکروبلیدینگ

 • قلم تاچ به اضافه بلید مناسب برای طراحی قطر ابرو
 • مواد بی حسی موضعی مانند پماد، اسپری، قطره
 • کاور و کلاه مخصوص
 • ماسک صورت
 • پنبه های بهداشتی
 • سرم شستشو
 • تشتک رنگ

هر کدام از مواد و تجهیزات ذکر شده می بایست به طور جداگانه و به صورت یکبار مصرف برای هر فرد مورد استفاده قرار گیرد .

مزیت های میکروبلیدینگ ابرو :

 • ایجاد کردن هاشور ظریف و طبیعی
 • روش ساده اما نیاز به مهارت بسیار بالا دارد.
 • استفاده از رنگ های غیرقابل مصرف را در این روش می توان پخت و مصرف کرد.
 • از روش میکروپیگمنتیشن سطحی تر است بدلیل نداشتن درد در حین کار از روش های دیگر مناسب تر بوده است.
 • رنگ تیره موجب ماندگاری بالاتر می شود جاهای خالی ابرو و قسمت تاج ابرو و دم ابرو رنگ زده می شود.

مزایای هاشور ابرو با میکروبلیدینگ :

1-  امکان قرینه سازی ابروها ( بدون تزریق جوهر در سراسر قاب ابرو )

2-  امکان پرپشت کردن ابرو و ایجاد تارهای مو ظریف لابه‌لای ابروی واقعی

3-  پاک شدن راحت و بسیار آسان آن و امکان تغییر مدل ابرو و هاشور ابرو (پهن و نازک کردن ابرو و بلند و کوتاه کردن آن)

4- درد و التهاب کمتر به دلیل تزریق جوهر در بافت ابتدایی پوست

5-  دقت بیشتر به دلیل دستی بودن انجام این روش

6-  داشتن حالتی بسیار طبیعی و ظریف

معایب میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

 • ماندگاری پایین رنگ در پوست
 • خونریزی بیشتر به نسبت سایر روش ها
 • با کشیده شدن تیغ بلیدینگ بر روی پوست با وارد شدن فشار فیزیکی دست بافت دچار تخریب می گردد.
 • به علت دقت و ظرافت کار و فشار دست کاربر و مچ درد کاربر معمولاً فشار دست در ابتدا و انتها یکسان و یکنواخت نمی باشد.
 • امکان ترسیم خطوط خارج از حد مطلوب بدلیل مکانیکی بودن و عدم کنترل دست کاربر در حین کشیدن قلم های میکروبلیدینگ
 • نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری پایین تری دارد.
 • میکروبلیدینگ در روش بی حسی، رنگ، پوستت ها شبیه متد میکروپیگمنتیشن بوده و تفاوت آن ها تنها در نوع تزریق به پوست است.به دلیل لرزش دستگاه میکروپیگمنتیشن در هنگام تزریق به پوست، خط های هاشور ایجاد شده ضخامت بیشتری از موی ابرو دارند.
 • اگر در حین کار در روش میکروبلیدینگ خطایی رخ بدهد حتی کوچک ترین خطا غیرقابل بازگشت است و نسبت به روش میکروپیگمنتیشن  و ظرافتی که در میکروبلیدینگ است اشتباهات دقیقاً مشخص می شوند و زیبایی کار را تحت تأثیر قرار می دهد.
 • نداشتن تنوع رنگ ابرو – پایه رنگ ها حتماً باید روغنی باشند.

مراقبت های لازم قبل از میکروبلیدینگ ابرو

 • در روزی که می خواهید این پروسه را انجام دهید، فعالیت های ورزشی سنگین انجام ندهید.
 • وست خود را برنزه نکرده و دقت داشته باشید که پوست شما آفتاب سوخته نشده باشد.
 • 24 ساعت قبل از انجام این کار از آسپرین، نیاسین، ویتامین ،ایپو بروفن استفاده نکنید.
 • از مصرف الکل و کافئین در روز انجام این کار پرهیز کنید.
 • از 3 روز قبل ابروها را وکس و یا تمیز نکنید.
 • توجه داشته باشید که پوست شما در طی عادت ماهانه حساس می شود. پس بهتر است وقت خود را با توجه به این موضوع تنظیم کنید.

دستورالعمل های لازم بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو

 • موضع مورد نظر را نخارانید و حساس نکنید. به پوست های خشک شده اجازه دهید که خود از بین رفته و بریزند.
 • تا 10 روز از هیچ گونه کلینز، کرم و محصولات آرایشی دیگری در این محل استفاده نکنید.
 • 3 تا 4 هفته بعد از این کار از قرار گیری در معرض آفتاب خودداری کنید.
 • از فعالیت هایی که موجب تعریق می شوند به مدت 10 روز خودداری کنید.
 • تا 10 روز از شنا کردن، سونا، و جکوزی خودداری کنید.
 • تا 10 روز روی صورت خود نخوابید.
 • به مدت 4 هفته از هیچ گونه ماسک صورت، کرم های شیمیایی و بوتاکس استفاده نکنید

نکات اساسی در مورد میکروبلیدینگ :

 • نگهداری رنگ های که توسط آرایشگر پخته می شوند باید در یخچال باشند.
 • اگر غلظت رنگ هاشور بالاست با استفاده ازروغن گیاهی جوانه گندم می توانید آن را رقیق کنید.
 • برای صرفه جویی در وقت می توانید رنگ های زیادی را بپزید و برای هر زمان که نیاز داشتید از آن استفاده کنید.

میزان درد میکروبلیدینگ  چه قدر می باشد ؟

میکروبلیدینگ ابرو  به طور کامل بدون درد نیست، اما به طور کلی به عنوان درد شناخته نمی شود. با توجه به آخرین تجهیزات کامپیوتری و کرم های بی حس کننده، ناراحتی کمتری وجود دارد. هر مشتری متفاوت است، بعضی از آنها ارتعاش یا خراش را احساس خواهند کرد و بعضی از آنها هیچ چیز را احساس نخواهند کرد.

مدت زمان میکروبلیدینگ ابرو دائمی و موقت

به طور کلی طول می کشد حدود 1 تا 1½ ساعت، از جمله مشاوره، رسم شکل، انتخاب رنگ و روش رنگ آمیزی .

به طور کلی. شدت آرایش دائمی شما در طول زمان از بین می رود. با این حال، این کاملاً وابسته به فرد است. این به علت بازسازی سلولهای طبیعی، سیستم ایمنی بدن و تأثیر نور UV است.

گفته آرایشگران در مورد میکروبلیدینگ ابرو

در هفت روز اول محل انجام میکروبلیدینگ دچار خارش میشود که امری طبیعی است که با رعایت مراقبت های لازم علائم خارش و التهاب به سرعت بهبود میابند.

مدت زمان درمان محل زخم برای افراد مختلف با انواع مختلف پوست متفاوت بوده و بین 14 تا 30 روز متغیر است. برای ترمیم باید 30 تا 60 روز صبر کرده تا محل میکروبلیدینگ ترمیم یافته و سپس اقدام به ترمیم کنید.

ابروهای میکروبلید شده طی چند مرحله ترمیم خواهند شد. نشست دانه ها و قرار گیری دقیق آن ها نیازمند زمان بوده و رنگ دانه ها با مرور زمان حالت طبیعی پیدا خواهند کرد.اگر پس از انجام میکروبلیدینگ متوجه خروج رنگدانه ها از ابروی خود شدید نگران نباشید.

پس از بیرون آمدن رنگ دانه ها کاملاً  به حالت طبیعی، روی آن ضد آفتاب با SPF 30 و 50 زده و در معرض آفتاب قرار نگیرید تا رنگ ابروهای شما از بین نرود.

آیا میکروبلیدینگ مورد تأیید است ؟

در ایران نیز این روش به دلیل غیر علمی بودن و خطرات جبران ناپذیر آن مورد تأیید نیست، بنابراین عملی که مورد تأیید مراجع رسمی و قانونی کشور نباشد، آن هم در حوزه بهداشت و سلامت مردم خطایی بزرگ و جرم محسوب می گردد، طبعاً عواقب قانونی و مجازات برای آن در نظر گرفته شده است. به نظر می رسد که اخیراً انحرافی که تحت عنوان میکروبلیدینگ با سوء استفاده از تنوع طلبی، علاقه افراد به ارتقاء کیفیت ایجاد شده تنها به دنبال منافع مادی و سودجویی به هر قیمت، حتی از بین بردن و به تهدید انداختن سلامت مردم است.

البته جامعه و حافظه تاریخی عموم مردم شواهد و مثال های فراوانی از این گونه انحرافات، را نظیر لاغری در یک ساعت و یک جلسه، افزایش قد و… را به خاطر دارند. در این میان همگان خصوصاً قشر فرهیخته مسئولیت دارند که با کسب اطلاعات صحیح، علمی اقشار جامعه را نسبت به این خطر بزرگ و بلقوه آگاه سازند.

باید توجه داشت میکروبلیدینگ به عنوان یک روش پر خطر  با عوارض ناگوار پس از آن، اساساً هیچ ارتباطی به میکروپیگمنتیشن که روشی پذیرفته شده در کتب و مقالات مرجع علوم پزشکی است ندارد.

مهم ترین اشتباهات در انجام میکروبلیدینگ ابرو کدامند ؟

انتخاب رنگ در این روش می‌تواند با اشتباه همراه باشد. با این اشتباه رنگ ابرو‌ها متمایل به قرمز یا خاکستری می‌شود.  انتخاب رنگ با کیفیت و مناسب با رنگ طبیعی ابرو بسیار مهم است. همچنین نباید این روش به عمق زیادی در زیر پوست اعمال شود؛ زیرا اگرسطحی تر اعمال شود ، ماندگاری رنگ بیش تری خواهد داشت.

انجام میکروبلیدینگ ابرو چقدر طول می کشد؟ و چقدر ماندگاری دارد؟

انجام میکروبلیدینگ در هر جلسه حدود ۱ الی ۲ ساعت طول می کشد. معمولا برای ترمیم بعدی آن نیز ، باید یک هفته بعد از اولین جلسه اقدام کنید. ماندگاری آن نیز ، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اما طول عمر آن به طور متوسط بین ۱۲ الی ۱۸ ماه است.

چیزی که حتماً باید بدانید!

قبل از اقدام ، حتماً در مورد سالن زیبایی و فردی که قرار است این کار را برای شما انجام دهد به خوبی تحقیق کنید.

از تخصص و مهارت آن شخص اطمینان حاصل کنید. در انجام میکروبلیدینگ ، داشتن تخصص در طراحی ابرو بسیار مهم است. زیرا حفظ تقارن صورت شما مهم ترین نکته ای است که باید به آن توجه شود.

مجموعه کارها و نمونه های انجام شده توسط آن فرد را مشاهده کنید. هر فرد حرفه ای ، باید یک جلسه مشاوره و یک تست برای شما انجام دهد.

این خیلی مهم است که آرایشگر شما ، قبل از شروع به کار ، ابتدا طرح مورد نظرش را روی ابرو های شما بکشد و با شما به توافق برسد.

نکاتی در مورد میکروبلیدینگ ابرو

1- بر خلاف تاتوهای معمولی، میکروبلیدینگ دائمی نیست

میکروبلیدینگ نوعی تاتوی نیمه پایدار است به این معنی که بین 6 تا 36 ماه می تواند دوام داشته باشد. پس از اولین جلسه ای که تاتو  انجام می شود حتماً به جلسه ی دوم برای ترمیم و تغییرات لازم احتیاج است تا آن ظاهر مورد نظر و با دوام به دست بیاید. زمان این جلسه باید بین 4 تا 8 ماه پس از اولین دفعه باشد و پس از آن باید هر 6 تا 12 ماه برای شارژ رنگ به کلینیک خود مراجعه کنید.

2- میکروبلیدینگ برای هر کسی نیست!

بهترین کاندیداها برای میکروبلیدینگ کسانی هستند که می خواهند شکل کلی ابرویشان را تغییر دهند، به آن حالت بدهند، فواصل خالی میان ابرو را پر کنند و یا ابرو هایی که ریزش شدید مو دارند را پر مو جلوه دهند. حتی میکروبلیدینگ برای کسانی که می خواهند قوس و گوشه خوش حالتی ( هرچند تغییرات جزئی باشد ) به ابرو بدهند هم توصیه می شود.

البته شرایط پزشکی و پوستی شما ممکن است طوری نتیجه ی این پروسه را تغییر دهد که شکل نهایی ابرویتان اصلاً ایده آل نباشد. این کار می تواند انواع اگزما و سایر مشکلات پوستی برای شما بوجود بیاورد.

پوست های حساس با کوچکترین خراش خون ریزی نسبتاً زیادی دارند و این موضوع روی رنگ گرفتن و ظرافت خطوط ابرو مؤثر است و کیفیت کار را پایین می آورد. از این رو باید حتماً قبل از این کار با پزشک در این زمینه مشورت کنید.

3- میکروبلیدینگ باید حتماً توسط متخصص این کار انجام شود.

برای پیدا کردن کلینیک به دنبال افرادی که مهارت این کار را دارند و تأییدیه های لازم را دریافت کرده اند، باشید. با اعتماد به افراد بی تجربه صورت خودتون رو خراب نکنید …

4- ممکن است درد داشته باشد ممکن است نداشته باشد!

بسیاری از متخصص های میکروبلیدینگ پوست شما را قبل از شروع کار بی حس می کنند. پس از این که پوست سِر شد شما تقریباً هیچ دردی احساس نخواهید کرد. حتی بعضی از مراجعه کنندگان معتقدند که بدون داروهای بی حسی هم درد غیر قابل تحملی احساس نکردند البته انتظار هم نداشته باشید که میکروبلیدینگ بدون درد انجام شود. به هر حال سوزن  وارد پوست شما می شود!

5- شما نتیجه ی میکروبلیدینگ را همان لحظه مشاهده خواهید کرد

هر تغییری که روی ابرو اعمال می شود برای جا افتادن به زمان احتیاج دارد. پس از تمام شدن جلسه میکروبلیدینگ شما نتیجه را همان لحظه خواهید دید. اما به یاد داشته باشید که ممکن است چیزی که اول می بینید کمی زمخت تر و پر رنگ تر از چیزی باشد که انتظار آن را داشتید. کمی به آن فرصت دهید تا حالت واقعی را نشان دهد. این زمان انتظار چیزی بین یک تا دو هفته است. پس زود تر از این مدت امید خود را از دست ندهید!

علت این که اول رنگ ها کمی پر رنگ تر و تیره تر به نظر می آید آن است که همان طور که گفتیم تتوی میکروبلیدینگ به مرور زمان محو می شود پس برای اولین بار و اولین جلسه بهتر است کمی شدت رنگ بالا باشد که تا جلسه ی ترمیم بعدی خیلی سریع کم رنگ نشود.

6- شما مسئول نگهداری های پس از میکروبلیدینگ هستید

برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن، متخصص میکروبلیدینگ به شما دستور العملی برای نگهداری از پوست خود در روز های اول پس از جلسه میکروبلیدینگ میدهد. شما باید این موارد را مو به مو اجرا کنید و تمامی مراقبت های لازم از پوست تان را انجام دهید. ممکن است متخصص از برخی از مراجعین بخواهد جای تاتو را به صورت روزانه بشورند و با پماد مخصوص چرب نگه دارند. ممکن است به بعضی دیگر توصیه عکس کنند. عرق زیاد در چند روز اول اصلاً خوب نیست و باید سعی کنید از نور مستقیم آفتاب دوری کنید.

درباره میکروبلیدینگ ابرو بیشتر بدانید

از نکات اساسی در مورد میکروبلیدینگ میتوان گفت متأسفانه تبلیغات در فضای مجازی بسیاری از مردم را به اشتباه می اندازد و باعث به خطر افتادن سلامتی آنها میشود . استفاده بدون آگاهی از وسایل آرایشی و انجام برخی از امور برای زیبایی بیشتر گاهی یکی از پرخطرترین کارهایی است که خانم ها انجام میدهند. میکروبلیدینگ ابرو یکی از روشهای غلطی است که با استفاده از تبلیغات جای خود را در بین مردم باز کرده است.

میکروبلیدینگ ابرو ، میکروبلیدینگ که اخیراً با بهره گیری شیوه های تبلیغات حرفه ای در فضای مجازی مورد توجه و پرسش مخاطبان قرار گرفته است روشی نیست جز همان شیوه ای که مجرمان در زندان ها با آن علائم و نشانه هایی را بر پوست خود و یا سایر زندانیان حک می کردند.

میکروفیزرینگ ابرو چیست؟

روش مدرن دیگری برای طراحی ابرو که در نهایت ابروهایی با هاشور بسیار طبیعی به شما می‌دهد، روش میکروفیزرینگ است. میکروفیزرینگ ازجمله روش‌های زیرمجموعه‌ی تکنیک میکروبلیدینگ است که توسط قلم «بلید» انجام می‌شود. در این روش، ماده‌ی رنگی ازطریق شکاف‌های بسیار ریزی که با سوزن‌های این قلم روی پوست ابرو ایجاد می‌شود، به لایه‌ی زیرین پوست و بافت ابتدایی پوست تزریق می‌شود که درنهایت ظاهری بسیار طبیعی به ابرو می‌بخشد.

روش میکروفیزرینگ معمولاً دو جلسه طول می‌کشد. در طول جلسه اول حرکت‌های قلم بلید برای انجام میکروفیزرینگ محدوده وسیع‌تری از ابرو را پوشش می‌دهد. شش یا هشت هفته بعد، بسته‌به نوع پوست و واکنش‌ها و التیام پوست که از فردی به فرد دیگر متفاوت است، جلسه دوم میکروفیزرینگ انجام می‌شود و جاهایی از پوست که در جلسه اول رنگ نگرفته ترمیم و دوباره با سوزن‌های قلم «بلید» به زیر پوست رنگ تزریق می‌شود. به‌عبارت دیگر جلسه‌ی دوم حکم جلسه ترمیمی را دارد. مراقبت‌های قبل و بعد از ترمیم ابروی میکروفیزرینگ مثل میکروبلیدینگ است.

از جمله مزایای هاشور ابرو به روش میکروفیزرینگ عبارت است از:

 • امکان قرینه‌سازی ابروها (بدون تزریق جوهر در سراسر قاب ابرو)؛
 • امکان پرپشت کردن ابرو و ایجاد تارهای موی ظریف لا‌به‌لای ابروی واقعی؛
 • پاک شدن راحت و بسیار آسان آن و امکان تغییر مدل ابرو و هاشور ابرو ( پهن و نازک کردن ابرو و بلند و کوتاه کردن آن )
 • درد و التهاب کمتر به‌دلیل تزریق جوهر در بافت ابتدایی پوست؛
 • دقت بیشتر به‌دلیل دستی بودن انجام این روش؛
 • داشتن حالتی بسیار طبیعی و ظریف.

میکروفیزرینگ ابرو چقدر دوام دارد؟

ازآنجایی‌که روش میکروفیزرینگ ابرو نسبت‌ به میکروبلیدینگ ابرو به‌صورت سطحی‌تر انجام می‌شود، نسبت‌ به میکروبلیدینگ دوام کمتری دارد. بسته‌به عوامل مشخصی مثل نوع پوست ( برای مثال پوست چرب به‌خوبی رنگ نمی‌گیرد ) سن و مراقبت‌های پوست، میکروفیزرینگ ابرو حداکثر یک سال دوام دارد و پس از آن مجدداً باید ترمیم شود.

میکروشیدینگ ابرو چیست؟

اگر میکروبلیدینگ ابرو را به نقاشی و میکروفیزرینگ ابرو به طراحی تشبیه کنیم، درحقیقت میکروشیدینگ ابرو یک اثر نقاشی امپرسیونیست با قلم «بلید» روی ابرو است. در این روش، طراحی و پر کردن ابرو با ابزار الکتریکی دستی انجام می‌شود و به «سایه‌ی پودری» مشهور است. روش میکروشیدینگ که بیشتر به‌منظور پر کردن ابروها انجام می‌شود، نوعی هاشور تلفیقی برای ابروها است.

میکروشیدینگ هیچ‌گونه حساسیت پوستی ایجاد نمی‌کند و افرادی با پوست حساس بهتر است به‌جای روش‌هایی مثل میکروپیگمنتیشن، میکروشیدینگ ابرو را امتحان کنند. از سوی دیگر برای طراحی سایه‌ی چشم، استفاده از روش میکروشیدینگ سبب زیبایی چندین برابر آن شده و کاملا سایه‌ای طبیعی روی پلک‌تان ایجاد می‌کند.

انواع سوزن های بلیدینگ

 1. اسلوپ
 2. شیدینگ
 3. شکل u

مزایای قلم میکروبلیدینگ دستی

 • کیفیت بالا
 • پایداری بالا و محصولات عالی
 • شکل ظاهری، ظریف و کاربردی آسان
 • می تواند به صورت یکبار مصرف استفاده شود
 • طراحی ویژه برای ورودی سوزن
 • سفت  است  و در نتیجه سوزن محکم است
 • کار با قلمو راحت است

مشخصات فنی قلم میکروبلیدینگ دستی

 • مواد: آلیاژ آلومینیوم + پلاستیک
 • وزن: 12 گرم
 • طول: 14.5 سانتی متر

سوزن های قلم هاشور دستی دوطرفه (سوزن میکروبلیدینگ)

 • سوزن هاشور دستی 15 سر
 • سوزن هاشور دستی
 • قابل استفاده رو قلم هاشور دستی
 • کاربرد انحصاری : هاشور ابرو
 • تعداد سوزن در بسته بندی 5 عدد

هاشور مژه چیست : 

هاشور مژه که زیاد شنیده می شود در واقع همان بن مژه یا بین مژه یا خط چشم ابریشمی هم اصطلاحاً به آن گفته می شود .

هاشور مژه چگونه انجام میشود :

هاشورهای مويی ريز كه بين مژه ها و همرنگ با مژه ها زده ميشود و باعث پرپشت نشان دادن مژه ها ميشود. و اگر درست و تمیز انجام شود در زیباتر دیده شدن چشم ها تاثیر فراوانی خواهد داشت بدون درد و خونریزی و هیچ آسیبی به مژه نمیرساند.

میکروبلیدینگ مژه : میکروبلیدینگ بن مژه چیست ؟

هاشور مژه ، میکروپیگمنتیشن مژه و هاشور بن مژه همه اینها در واقع اصطلاحاتی هستند هم سطح که در کار هاشور ابرو کارایی دارند و مورد استفاده قرار می گیرند .

همه می دانیم اولین ارتباط افراد با یکدیگر از راه نگاه کردن در چشم می باشد به همین دلیل چشم در چشم شدن انسانها نوعی ارتباط بدون کلام است و همچنین انگاشته می شود که اثر زیادی در رفتارهای دیگران در قبال ما دارد .

بهتر است بدانیم چشم اجزای مختلفی دارد که ما با زیبایی بخشیدن به تمام اجزاء کلیدی آن باعث می شویم تا همیشه با اعتماد به نفس بالاتری ارتباط برقرار کنید و بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب خود بگذارید.

میکروپیگمنتیشن بن مژه چیست :

بن مژه تکنیکی است که کاشت رنگ در قسمت های ریشه ی مژه ها کار میشود و باعث میشود چشم جلوه ی بیشتری داشته باشد. بن مژه برای چشمهای بسیار درشت و یا چشمهایی که بین مژه ها خالی است، مناسب میباشد. در انجام بن مژه برای قسمت پایین چشم نباید از بی حس کننده استفاده شود چون ممکن است به داخل چشم رفته و خطرناک است.

روش بی حسی در میکروبلیدینگ چگونه است؟

در بسیاری از مراکز زیبایی در ایران و کشورهای دیگر برای بی حس کردن پوست جهت اجرای”میکروبلیدینگ” از پماد زایلاپی استفاده می‌شود.

البته طی چند سال اخیر پمادها و قطره های بی‌حسی بسیار زیادی برای این کار تولید شده است. این محصولات از کشور هایی مانند چین، کره، آلمان و … وارد ایران می‌شوند. و شما باید با توجه به تاریخ انقضاء آن محصول خود را خریداری کنید.

آرایش گران مختلف با توجه به شناختی که از برندهای فعال در این زمینه دارند، طبق سلیقه و تجربه ی خودشان یک نمونه را انتخاب می‌کنند.

مشاهده به عنوانن جدول فهرست
مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه

رنگ میکروبلیدینگ چیک - رنگ جامد مخصوص میکروبلیدینگ

توضیحات کامل از رنگ میکروبلیدینگ چیک و بهترین رنگ میکروبلیدینگ چیک
190,000 تومان

میکسر رنگ تاتو

45,000 تومان